Pivo - je naozaj zdravé?

Spájanie piva a tzv. pivného brucha je naozaj kontroverznou témou. Naopak, mnohé výskumy potvrdzujú významné zdravotné prínosy piva. Umiernené pitie piva môže organizmu skutočne priniesť množstvo pozitív, poznáte ich?
 
Pivo a jeho obsah
Jednou zo základných zložiek piva je chmeľ. Chmeľ disponuje množstvom cenných látok, ktoré organizmus upokojujú, podporujú chuť do jedla a pozitívne ovplyvňujú trávenie. Z vitamínov sú najvýznamnejšie zastúpené vitamíny skupiny B. Z minerálov a stopových prvkov ide predovšetkým o draslík, horčík, vápnik a kremík.
 
Spoznajte skvelé výhody piva!
Pivo obsahuje okrem kvanta vitamínov aj mnohé minerálne látky. Za zmienku stojí predovšetkým vápnik a kremík. Starnutím dochádza k prirodzenému rednutiu kostí. Problémom s osteoporózou a zlomeninami možno zabrániť vyváženou stravou i pitím piva. Z tohto dôvodu sa stáva pivo prospešným i pre ženy v klimaktériu, kedy sú náchylnejšie na rednutie kostí.
 
Verte, či nie, pivo je schopné zvyšovať hladinu „dobrého“ HDL cholesterolu. Vysoká hladina zlého cholesterolu sa podieľa na vzniku kardiovaskulárnych ochorení, ktorým patria popredné priečky v rebríčku smrteľných civilizačných chorôb.
 
Tretím skvelým prínosom piva je schopnosť znižovať riziko vzniku obličkových kameňov. Pivo je síce alkoholický nápoj, ale napriek tomu zvyšuje hydratáciu tela a zásobuje telo potrebným množstvom minerálov.
 
V boji proti rakovine je viac ako pivo, známe víno. Skutočnosť je taká, že i pivo je schopné vďaka obsahu flavonoidov bojovať proti rakovinovým ochoreniam.
Pivo by si mali z času na čas dopriať aj dámy, pretože disponuje omladzujúcimi účinkami na pleť. Odporúča sa i pre tých, ktorí majú problém s pravidelným vyprázdňovaním, pretože je zdrojom rozpustnej vlákniny.
 
Máte problém s pamäťou, koncentráciou alebo vás trápi anémia? Pohár piva vám (okrem iného) dodá vitamín B12, ktorý prospeje nervovej sústave a vyrieši problémy s anémiou. Rovnako sa pivo odporúča i tým, ktorí nevedia zaspať, pretože upokojuje a navodzuje spánok.
 
Ešte stále máte pochybnosti o zdravotných prínosoch piva? Veríme, že si ho budete vychutnávať ešte s väčším pôžitkom ako doteraz.
 
M.

 

 


Autor fotografie:www.pixabay.com