Kráľovské mango lieči akné, zlepšuje koncentráciu a sexuálny život!

Mango disponuje unikátnou chuťou a skvelými liečivými vlastnosťami. Ak chcete žiť kvalitný a dlhý život, tropické mango by vo vašom jedálničku jednoznačne chýbať nemalo. Hovorí sa, že najchutnejšie mango pochádza z Pakistanu. Chutné plody sú exportované aj z oblastí Indie a Filipín.


Spoznajte zdravotné výhody manga

Liečivé účinky manga sú naozaj pôsobivé, pretože pozitívne pôsobí v mnohých oblastiach ľudského tela. Odporúča sa pre všetkých, ktorí majú problémy s trávením. Obsahuje špeciálne enzýmy, ktoré napomáhajú lepšiemu tráveniu.

  • Pokiaľ posledná lekárska prehliadka ukázala, že trpíte vysokým cholesterolom, riešte to. Mango disponuje schopnosťou, ktorá eliminuje vysoké hladiny LDL cholesterolu. Navyše obsahuje pomerne veľa vitamínu C, rozpustnej i nerozpustnej vlákniny.
  • Viaceré vedecké štúdie potvrdili súvislosť konzumácie manga a lepšieho sexu. Na kvalitný sex majú veľký vplyv pohlavné hormóny, nuž a na ich správne fungovanie má pomerne veľké pôsobenie vitamín E, ktorý je v mangu naozaj bohato zastúpený.
  • Mango disponuje viacerými pozitívnymi účinkami na ľudskú pokožku vďaka bohatému obsahu vitamínu A. Ovocie sa odporúča pre pleť, ktorá starne. Obsah antioxidantov proces starnutia spomalí.  Nebojte sa použiť mango ako prísadu domácich masiek.
  • V mangu je prítomný glutamín, ktorý pozitívnym spôsobom ovplyvňuje pamäť a sústredenie. Pokiaľ máte problém s koncentráciou, mango je správny pomocník.
  • Anémia vzniká v dôsledku nedostatočného príjmu železa. Pravdou je, že mango je známe veľmi bohatým obsahom  železa a odporúča sa pri liečbe anémie ľudí všetkých vekových skupín.
  • Ak vás neustále sužuje akné a vyskúšali ste kadečo, odporúčame nasledovné: Niekoľkokrát do týždňa si doprajte masku na tvár z manga. Plátky ovocia nakrájajte a naneste na tvár. Nechajte pôsobiť 20 minút.
  • Mango a cenné fenoly sú bojovníkmi proti rakovine hrubého čreva, prsníka a prostaty. Pravidelná konzumácia manga pozitívne pôsobí na srdcovo-cievny systém (beta-karotén, vitamín E a selén). Pozitívne pôsobenie na srdcovú frekvenciu a krvný tlak má draslík. Pre tvorbu červených krviniek je nevyhnutná meď. Ak trpíte astmou, využite protizápalové účinky manga.


Držíte diétu? Mango z jedálnička nevyškrtnite!

Diéty sú súčasťou života väčšiny žien. Mnohé prinášajú obmedzenia, ktoré sú pre zdravie škodlivé. Pri chudnutí treba dbať na dostatočný prísun vitamínov a minerálov. Preferovanou potravinou pri chudnutí je mango. Je to z viacerých dôvodov. Obsahuje vitamíny, ktoré sú nevyhnutné pre zdravie človeka. Navyše, diéta a menštruačné krvácanie môže spôsobiť nedostatok železa. Dámy, nebojte sa konzumovať mango, pretože je bez tuku.

MIMI
Foto: freedigitalphotos.net/markuso