Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Pred nami je leto a vy bojujete s nedostatkom vitamínu E? Rýchlo to napravte!

Pred letom hľadáme množstvo informácií, ako pokožku regenerovať a omladiť. Zameriavame sa na účinky kozmetických produktov, no pritom netreba zabúdať ani na zdravú stravu a doplnkovú výživu. Ako prospieva nášmu telu práve spomínaný vitamín E?

Pôsobenie zvnútra

Nespornou výhodou je, že vitamín E pôsobí v našom tele ako antioxidant. Ochraňuje teda bunky pred poškodením a stratou vitality. Voľné radikály tak nedokážu hlbšie prenikať do bunkových membrán, pretože ich práve éčko spolu s vitamínmi A a C zneškodňuje. Takéto funkčné pôsobenie prináša viacero benefitov aj pre našu pokožku.

Vonkajšie prejavy

Pokožka sa stáva vláčnejšou, ubúdajú vyrážky, zosvetľujú sa tmavé škvrny a éčko ďalej pozitívne vplýva aj na hojenie malých rán či jaziev po akné. Samozrejme, v tomto prípade ho nestačí dopĺňať len zvnútra, ale aj nanášať na postihnuté miesta.

Boj s akné a s inými zapálenými vyrážkami môžeme zahájiť účinnou hydratáciou od spodných k vrchným častiam pokožky. Tým podporíme elasticitu a vyššiu odolnosť pleti voči pôsobeniu vonkajších škodlivín.

Všetko, na čom nám v lete záleží

V lete nás na pokožke viac trápia aj farebné nedokonalosti. Medzi ne patria pehy či tmavé škvrny, ktoré pribúdajú aj vekom. Niekedy sa za týmto problémom skrývajú problémy s trávením a slabou činnosťou pečene. Tento problém dokážu eliminovať vitamínové preparáty, ale aj pravidelné nanášanie krému s obsahom prírodných antioxidantov a vitamínu E.

Na pokožke sa objavujú vplyvom častého pobytu vo vode, ale aj rôznymi hormonálnymi výkyvmi ekzematické ložiská. Tým, že vitamín E zvláčňuje pokožku, zmierňujú sa aj tieto nepríjemné príznaky.  

Pôsobenie voľných radikálov na našu pokožku je silnejšie aj v dôsledku slnečného žiarenia. Ak si telo nedostatočne chránime, zvlášť pri dlhodobejšom pobyte vonku, môže dôjsť až k spáleniu od slnka. Je bolestivé, svrbivé a aby nás takáto nepríjemnosť neodradila na žiadnej letnej dovolenke, vyzbrojte sa už teraz dostatočnými „zásobami“ vitamínu E.

V lete túžime aj po lesklých vlasoch a pevných nechtoch. Výhodou vitamínu E je aj zlepšovanie cirkulácie krvi a tým sa revitalizujú vlasy od korienkov až po končeky. Sú pevnejšie, neštiepia sa a postupne si začnete všímať, ako vám rastú do krásy.

Tu som – tvoj vitamín E!

Určite vás výhody vitamínu E nadchli natoľko, že uvažujete, kde ho nájsť. Ideálne je zamerať sa na zdravú stravu a dopĺňať ju o mäsové a mliečne výrobky. Zdrojom vitamínu E je mlieko, pečeň, celozrnné pečivo, obilniny a mandle. Pravidelne kontrolujte aj svoj pitný režim a čo najmenej sa vystavujte vypätým situáciám. 

Tatiana

  
 
 
Autor fotografie:www.pixabay.com