Dračia krv – cesta ku krajšej pokožke i silnej obranyschopnosti

Dračia krv (sangre de drago) je živica krvavočervenej farby pochádzajúca zo stromu Croton lechleri v Južnej Amerike.

Živica je známa už stovky rokov. Je neodmysliteľnou súčasťou tradičnej čínskej medicíny a spája sa s viacerými pozitívnymi účinkami na zdravie. Niektoré boli potvrdené vedecky, iné zostávajú v rovine empirického skúmania. Faktom je, že v oblastiach, odkiaľ pochádza, bola využívaná a pomáhala pri mnohých zdravotných ťažkostiach.

Top benefity dračej krvi

  • Urýchľuje hojenie rán

Dračia krv je známa ako prostriedok na hojenie rán od nepamäti. Na tento účinok si posvietili aj vedci. Podľa jednej zo štúdií, v rámci ktorej hodnotili proces hojenia rán a merali ich plochu, dračia krv významne urýchlila hojenie rany. Tento účinok pripísali obsahu fenolových zlúčenín a aj alkaloidu s názvom taspín.
 

  • Prináša úľavu od hnačky


Výskumníkov zaujímala aj schopnosť dračej krvi pomôcť pri hnačkách. Jednej z nich sa zúčastnilo 184 ľudí, ktorí trpeli hnačkou. Bola im podávaná dračia krv v množstve 125, 250 a 500 mg alebo placebo a to štyri razy denne dva dni. Aký bol výsledok? Čas trvania hnačky sa skrátil o 21 percent u tých, ktorí užívali extrakt dračej krvi s označením SP-303.
 

  • Môže pomôcť s odstránením Helikobaktera pylori


Podľa odhadov majú túto tyčinkovú baktériu v sebe dvaja z troch ľudí. Niektorým nespôsobuje žiadne problémy, iným dá poriadne zabrať. Prejavuje sa nepríjemnými príznakmi, ako napríklad bolesťou brucha, nechutenstvom, nadúvaním či grganím. Nehovoriac o tom, že môže spôsobiť vznik peptických vredov.

Ako sa ho zbaviť? Zdá sa, že jedným z možných riešení by mohli byť aj zlúčeniny izolované z dračej krvi čínskymi vedcami. Bolo ich presne 22, pričom dve z nich boli pri skúmaní účinné proti helikobakterovi.
 

  • Je pokladom pre pokožku


Keďže dračia krv je nabitá antioxidantmi a ďalšími prospešnými látkami, je výbornou bojovníčkou proti starnutiu pleti. Disponuje protizápalovými, ochrannými a omladzujúcimi účinkami na pleť. Krémy s obsahom dračej krvi nájdete aj na našom trhu.
 

  • Môže mať protirakovinové účinky


Doposiaľ sa štúdie zamerané na potenciál dračej krvi bojovať proti rakovine sústredili na zvieratá a aj ľudské rakovinové bunky. Zdá sa, že by mohli spomaliť rast nádorov, pretože majú schopnosť vyvolať apoptózu, čiže programovanú bunkovú smrť.
 

  • Ako užívať dračiu krv?


Ak sa rozhodneme užívať dračiu krv, je nevyhnutné prečítať si dôkladne návod na použitie od výrobcu. V prípade, že trpíme vážnejšími zdravotnými ťažkosťami, konzultujeme jej užívanie s lekárom.

V prípade očistnej kúry užívame každý deň 3 – 5 kvapiek 100-percentnej neriedenej živice s vodou po dobu jedného mesiaca. Po prestávke v trvaní troch mesiacov kúru opakujeme.

V prípade bolestí hrdla využijeme živicu ako kloktadlo – do vody dáme 5 kvapiek a kloktáme.

Mirka