
S podporou dýchacích ciest a inými problémami pomôže tradičná čínska medicína
Aj ak s tradičnou čínskou medicínou nemáte priamu skúsenosť, určite ste už o nej počuli. Ide o komplexný systém založený na starých čínskych filozofiách. Používajú sa v nej bylinné lieky, akupunktúra, stravovanie a rôzne cvičenia.
Tradičná čínska medicína pozná riešenia na mnohé problémy
Postupy tradičnej čínskej medicíny majú potenciál pomôcť pri problémoch s ústnou dutinou, chrbticou, či kĺbmi. Tradičná čínska medicína tiež môže prispievať k pohodliu počas menštruácie, či poskytnúť úľavu pri únave, alebo nervozite. A ani to zďaleka nie je všetko.
Máte problémy s dýchacími cestami?
My sa teraz pozrieme na jeden výživový doplnok založený na tradičnej čínskej medicíne, ktorý je navrhnutý na podporu dýchacích ciest. Ide o Chuan bei pi pa lu – mišpuľníkový sirup. Obsahuje zmes bylín, ktoré pomáhajú uvoľňovať hlien, upokojiť kašeľ a zlepšovať dýchacie funkcie.
Čo presne teda mišpuľníkový sirup obsahuje? V prvom rade samozrejme list mišpuľníka japonského a tiež korene stemony hľuznatej a platykodónu veľkokvetého, cibuľku korunkovky kráľovskej, podzemok tyfónia veľkého a kôru koreňa moruše bielej. A okrem týchto východných bylín ešte cukor, vodu, citrónovú šťavu a kyselinu citrónovú.
Užívanie mišpuľníkového sirupu
V prípade problémov s dýchacími cestami, ako sú hlien, či kašeľ, sa odporúča užívať 10 ml (1 polievkovú lyžicu) mišpuľníkového sirupu štyrikrát denne. Toto odporúčané denné dávkovanie sa nesmie prekračovať.
Mišpuľníkový sirup však nie je vhodný pre deti a tiež tehotné a dojčiace ženy. A ako pri každom výživovom doplnku (nielen tých z tradičnej čínskej medicíny) aj v prípade mišpuľníkového sirupu platí, že nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy.
Zdroj foto: Dashu83 / freepik.com