Brownie medvedík pre každého školáka

Prvá polovica školského roka sa chýli ku koncu a deťom už sa pomaly pripravuje vysvedčenie, ktoré dostanú už na budúci týždeň. Nech už školáci prinesú domov akékoľvek známky, nezabudnite na to, že pochvalu za úsilie a výkony si zaslúži každý. Pripravte im preto sladké a zábavné prekvapenie, napríklad v tvare medvedíka.

História vysvedčení sa u nás píše od čias cisárovnej Márie Terézie, ktorá ustanovila Všeobecný školský poriadok a zaviedla ním povinnú školskú dochádzku. V minulosti si žiaci odniesli domov vysvedčenie až po ukončení celého štúdia, dnes však deti dostávajú hodnotenie dvakrát do roka. Rovnako to bude aj v piatok 31. januára. Radšej zabudnite na káranie za zlé výsledky, naopak, odmeňte ich za snahu a motivujte k ďalším pokrokom. Pripravte im napríklad čokoládové prekvapenie v tvare obľúbeného Haribo Zlatého medvedíka, príprava ktorého vôbec nie je náročná. Deti si navyše môžu dezert samé dozdobiť malými želatínovými medvedíkmi z balení Haribo Goldbären, ktorí majú úplne rovnaký tvar. Kreativite sa medze nekladovú!

Brownie medvedík pre každého školákaBrownie medvedík pre každého školáka

 

Ingrediencie:

  • 50 g horkej čokolády
  • 50 g mliečnej čokolády
  • 50 g masla
  • 90 g cukru
  • 1 balíček vanilkového cukru
  • 1 vajce
  • 50 g múky
  • štipka soli

Postup:

    1. Trúbu predhrejte na 180° C.
    2. Horkú čokoládu nahrubo nasekajte a spolu s maslom nechajte v mise vo vodnom kúpeli rozpustiť. Vzniknutú hmotu nechajte trochu vychladnúť a potom opatrne vmiešajte cukor a vajce. Keď sa všetko spojí, pridajte ešte štipku soli a múku.
    3. Vzniknuté cesto nalejte do formy a pečte 30 minút v predhriatej trúbe. Potom medvedíka vyberte a nechajte vychladnúť.
    4. Medvedíka opatrne vyberte z formy a ozdobte mliečnou čokoládou rozpustenou vo vodnom kúpeli.

Tip:

K tomuto čokoládovému medvedíkovi sa výborne hodí vanilková zmrzlina. Dozdobiť ho možno aj ovocnými želatínovými cukríkmi Haribo Goldbären.
 


Autor fotografie:www.pixabay.com