Horčica pre zdravie: Tušíte, aké benefity má pre zdravie?

Horčica je vhodná k párku s pečivom, do omáčok, pre prípravu rôznych nátierok, ako aj pre chutné pokrmy, ktoré si pripravíte na grilovačke. Vedeli ste, že okrem toho, že dokáže jedlo dochutiť obsahuje aj niekoľko zdraviu prospešných látok? V prípade horčice hovoríme o produkte, ktorý obsahuje horčičné semená. V minulosti bola horčica vyrábaná tak, že sa tieto semená zmiešavali s octom alebo s hroznovým muštom. V súčasnosti je jej výroba založená na podobnom princípe, pričom hroznový mušt je nahradený olejom vodou či octom.

Horčica je potravinou, ktorá vďaka horčičnému semenu obsahuje niekoľko vitamínov, ako vitamín A,C, K, E, ďalej tiež minerály potrebné pre fungovanie organizmu, ako napríklad omega-3 mastné kyseliny. Horčičné semená tiež priaznivo pôsobia na trávenie. Horčičné semená obsahujú z minerálov - sodík, vápnik, zinok, draslík, pričom sa v nej nachádza aj fosfor, horčík a železo.

Horčica dokáže tiež podporiť prirodzenú obranyschopnosť tela. V rámci ľudovej medicíny sa horčičným semenám pripisovali aj detoxikačné účinky, ktoré súvisia s pozitívnym vplyvom na zdravý vzhľad pokožky.

Horčičné semená a ich niekoľko účinkov pre zdravie

Horčičné semená majú v mnohých ohľadoch skvelé účinky pre zdravie. Vhodné sú:
    1. Pre ženy nachádzajúce sa v období menopauzy. Horčík spolu s vápnikom podporujú zdravie kostí, pričom zabraňujú poškodeniu kostí  v súvislosti s opotrebovaním počas menopauzy.

    2. Horčičné semená sú napomocné v boji s dýchacími problémami. Sú prospešné v rámci vyprázdňovania nadbytočného nahromadeného hlienu. V prípade, že vás trápi bolesť hrdla, môžete si skúsiť pomôcť tak, že ich zmiešate s vodou a začnete kloktať.

    3. Zlepšujú činnosť trávenia: Horčičné semená predstavujú vhodný zdroj vlákniny, čo  má v konečnom dôsledku priaznivý vplyv aj na samotné vyprázdňovanie.

    4. Zdravá pokožka: Horčičné semená majú vďaka svojmu obsahu, tiež priaznivé účinky na kritické zápalové autoimunitné ochorenia. Semená pôsobia na pohyb zdravých enzýmov, ktoré podporujú liečebné účinky vyskytujúce sa pri kožných chorobách.

Starí Gréci kedysi používali horčicu v boji proti vypadávaniu vlasov alebo si ju natierali na miesta kde im vlasy začali vypadávať.

Kráľovská horčica SNICO  - vyskúšajte ju aj vy

Neviete ako ozvláštniť pripravené jedlo pri grilovačke a radi by ste našli niečo univerzálne, vhodné takmer pre všetkých? Kto by nepoznal našu tradičnú horčicu?  Kráľovská horčica plnotučná od SNICO je skvelou voľbou, ktorá okrem chuťových pohárikov poteší aj zdravie. Pri horčici si pravdepodobne uvedomíte, že si ju mnoho ľudí rado dopraje ako dochucovadlo k mnohým pokrom. Do omáčok, alebo ako súčasť ingrediencií pri varení. Kráľovská horčica z Liptova je postavená na kvalite, ktorá dokáže zabezpečiť spokojnosť z gurmánskeho zážitku. Jej textúra a chuť poteší viacerých milovníkov jedál. Kráľovská horčica plnotučná od spoločnosti SNICO  je vyrábaná bez konzervačných látok, bez umelých farbív, či chemických prísad. Kvalitné horčičné semienka sú základom priaznivej chuti, ktorá sa dosahuje použitím špeciálneho mletia na tradičných kamenných mlynoch.

Viac informácií nájdete na www.snico.sk