Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Potravinové odbúravače tukov

Rôzne potraviny majú rôzny vplyv na úbytok telesného tuku. Žiadne jedlo, bohužiaľ, nemá vlastnosť, že po ňom bez námahy schudnete. K potravinám, ktoré spaľujú tuky pridajte samozrejme pohyb a hneď pôjde všetko jednoduchšie. Tým, že „obúravačské“ potraviny zaradíte do svojho jedálnička, bojovať s tukmi bude hračka.

Orechy
Orechy sú skvelou potravinou na spaľovanie tukov. Majú veľký obsah zdravých tukov, esenciálnych mastných kyselín. Azda najzdravšie sú vlašské orechy, obsahujú vlákninu a bielkoviny. Preto ich vyhľadávajú aj vegetariáni. Dávajú telu signál, že tuku sa môže zbavovať, pretože ich je dostatok.

Vajcia
Vajcia tiež patria do kategórie spaľovačov, avšak skutočným spaľovačom je žĺtok. Vajíčka obsahujú veľké množstvo esenciálnych mastných kyselín a tie sú skutočne rýchle pri boji s tukmi. Aj napriek tomu, že vajcia majú vysoký obsah cholesterolu, ak ich budete jedávať s mierou splnia svoj účel.

Grep
Grep pomáha nielen nášmu zdraviu, ale aj postave. Má veľa vitamínov, ktoré zabraňujú tvorbe vírusov a hlavne uľahčujú naše trávenie. Ak zjete polovicu pred jedlom, podporí grep látkovú premenu cukrov a nepremení ich na zásobu tukov. Môže za to horká látka naringin, ktorá sa v grepe nachádza a popoháňa spaľovanie.

Ananás
Ananás je snáď od nepamäti považovaný za potravinu, ktorá je vždy nápomocná, keď nemôžete zhodiť nejaké to kilo. Vďaka látkam, ktoré sa v ananáse nachádzajú, vie vylúčiť nadbytočný tuk z tela, a tak zlepší vaše spaľovanie. Podporí imunitný systém a pomôže znižovať hladinu cholesterolu. Nezabudnite preto, pred každým jedlom skonzumovať jedno koliesko čerstvého ananásu.

Brusnice
Brusnice pomôžu nielen pri zápale močového mechúra, ale aj pri spaľovaní tukov. Sú dokonalým antioxidantom a majú v sebe veľa vitamínov. Brusnice svojím zložením vedia rozprúdiť látkovú premenu a podporujú tvorbu hormónu noradrenalínu, ktorý uľahčuje odbúravanie tukov. Zasýtia vás, zastavia pocit hladu, a tak zabránia prejedaniu sa.

Nápoje
Zelený čaj podporí zrýchlenie metabolizmu a tiež jeho pravidelné pitie redukuje tuky. Môžete používať aj extrakt v tabletkovej forme ako výživový doplnok a to trikrát denne pred jedlom. Ďalším spaľovačom je kofeín. Dôvodom je jeho priama väzba na tukové bunky, pretože kofeín stimuluje tukové bunky, aby odovzdávali viac tuku do krvného obehu. Ak ho nechcete užívať v tabletkách (vtedy je nutné poradiť sa s lekárom), postačí vám aj kávička. Acidofilné mlieko, ľudovo aj „kefír“ je veľkým pomocníkom pri chudnutí. Zaraďte do jedálneho lístka jeden až dva poháre za deň a tie dajú do poriadku vašu črevnú mikroflóru, podporia trávenie a zabezpečia spaľovanie cukrov a prebytočných kalórií. Pri chudnutí samozrejme platí, pite nízkotučný kefír.

Samozrejme, že existuje ešte ďalší rad potravín, ktoré vedia odbúrať z tela tuk. Brokolica, maliny či špargľa tiež prispejú k udržaniu peknej postavy.

Autor: Andrea
 
Autor fotografie:www.freedigitalphotos.net, Suat Eman