Konopa a zdravie. Konopná farma Liptov

                            
Sme predovšetkým firma a ľudia, čo majú silný vzťah k prírode, Liptovu a Slovensku - Konopná farma Liptov. Keď sme si v roku 2019 položili otázku, čomu by sme sa mali začať venovať, aby sme pomohli prírode, krajine a domácemu hospodárstvu odpoveď bola jednoznačná ,,Konopa siata“! Zrejme žiadna rastlina na svete nemá také všestranné využitie, také silné nutričné hodnoty a blahodárne účinky na organizmus.

Konopa a zdravie. Konopná farma LiptovNa začiatku nám veľmi pomohla firma Fatra hemp, ktorá sa pestovaniu konopy venuje už od roku 2016. Dostali sme množstvo užitočných rád ohľadom sejby, pestovania, zrelosti, samčích a samičích kvetov, rastlín a zberu. Tieto skúsenosti nás veľmi obohatili a posunuli sme sa veľmi rýchlo do predu. A ako sa hovorí ,,Nič nespadne z neba len tak! “ a aj v tomto prípade to platí úplne presne. Za celou našou prácou je množstvo potu, driny a trpezlivosti. Bez tých správnych ľudí a týmu, ktorý okolo seba máme, by sme to nikdy nedokázali. Všetkým patrí úprimné poďakovanie. Veľmi nás naša práca baví. S radosťou sa prizeráme, ako naše rastliny rastú, aj keď ručný zber nie je prechádzka ružovou záhradou a je to poriadny pot a drina. Veľmi nás teší, že našou úrodou pomáhame ľuďom k lepšiemu zdraviu a kvalitnejšiemu životu.

Konopa a zdravie

Konopa a zdravie. Konopná farma LiptovJe niekoľko tisíc štúdií na túto tému, avšak posnažíme sa byť čo najstručnejší. Každá časť rastliny je špecifická a má svoje využitie.
Napríklad konopné semienko obsahuje približne osemdesiat percent esenciálnych mastných kyselín, najmä omega 3 a omega 6 mastné kyseliny. Esenciálne mastné kyseliny sú nevyhnutné pre správne fungovanie metabolizmu a imunitného systému. Konopný olej má tiež veľa vitamínov – nájdete v ňom hlavne vitamíny A, D a E.

Konopná sušina, z ktorej sú vyrábané hlavne naše čaje, tinktúry a masti obsahuje hlavne obrovské množstvo dôležitých živín, vrátane omega-3 mastných kyselín, železa, vápnika, horčíka či draslíka a vitamíny „A, C, E, D,B1,B2,B3“. A veľmi dobre pôsobí napríklad pri zmierňovaní migrén, bolesti kĺbov, svalových kŕčov či fantómových bolestí. Dokáže dokonca pozitívne ovplyvniť aj zlú náladu. Ak máte problémy s trávením, konopný čaj môže byť takisto tým pravým nápojom pre vás.

 

Ďalej sú tu extrakty, ktoré sa robia výlučne z kvetov, ako napríklad CBD, CBG alebo CBN. Je to veľmi cenný produkt, keďže sa jedná o čistý výťažok živice z kvetov. Má veľmi účinné blahodárne a relaxačné účinky pre organizmus. Vo všeobecnosti pomáhajú extrakty hlavne na:

 •     miernenie úzkosti
 •     regeneráciu
 •     chronickú bolesť
 •     očné problémy
 •     zlepšenie spánku
 •     poruchy močového mechúra
 •     Parkinson, Alzheimer, Huntingtonove ochorenie
 •     ortopedické zranenia
 •     stimulácia chuti do jedla
 •     spevnenie kostí a rýchlejšia rekonvalescencia
 •     stuhnutie svalov a to bez akýchkoľvek vedľajších účinkov
 •     zmierňuje príznaky u onkologických pacientov


Aké produkty z konope vyrábame a pre koho / na čo sú určené?  

Momentálne máme v ponuke náš konopný čaj, tinktúru, olej zo semien, konopnú masť, balzam a CBG extrakt. Sú určené hlavne pre ľudí, ktorí chcú zvyšovať svoju kvalitu života alebo majú nejaké vážne zdravotné problémy.

Niektoré z našich produktov (viac na https://konopnafarmaliptov.sk/eshop-test-new/):

Konopa a zdravie. Konopná farma Liptov Konopa a zdravie. Konopná farma Liptov

Konopa a zdravie. Konopná farma Liptov Konopa a zdravie. Konopná farma Liptov

Konopa a zdravie. Konopná farma Liptov

 

Naša súťaž o 3 balíčky cenných produktov od Konopná farma Liptov!

Prvá cena: CBG

Druhá cena: masť + tinktúra

Tretia cena: čaj + tinktúra


Súťažná otázka: Vymenuj aspoň 2 produkty, ktoré je možné zakúpiť na e-shope Konopná farma Liptov

 

Správne odpovede posielate na adresu sutaz@dennikrelax.sk, heslo LIPTOV do 15. apríla 2021. Balíčkom produktov odmeníme 3 výhercov.