Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Nepečená tvarohová torta s ovocím a Tropifrutti

Čo by to bolo za prázdniny bez sladkých dezertov? V horúcom lete, skôr než čokoládové a maslové torty, ktoré môžu pôsobiť ťažko a rýchlo sa roztekajú, ocení celé vaše okolie ľahké nepečené torty. Tie sa podávajú chladené a možno ich doplniť akýmkoľvek obľúbeným ovocím. Skúste tortu navyše obohatiť o cukríky Haribo, úspech tak bude zaručený!


Ingrediencie:

1 kg polotučného tvarohu
100–150 g cukru (alebo 2 veľmi zrelé banány)
200 g dlhých cukrárskych piškót
100 g guľatých detských piškót
200 g ovocia podľa chuti (jahody, maliny, ananás)
Haribo Tropifrutti

Postup:

    1. Tvaroh dajte do misky robota a pridajte cukor. Najskôr len 100g a vyskúšajte, či vám vyhovuje chuť krému. Môžete pridať aj viac cukru, ale v kombinácii s ovocím to väčšinou nie je nutné. Krém je možné osladiť napríklad aj medom alebo dvoma zrelými rozšľahanými banánmi.
    2. Nasaďte metličku na šľahanie a vymiešajte krém.
    3. Pripravte si otváraciu tortovú formu s priemerom maximálne 18–19 cm. Kto má väčšiu formu, musí pridať ešte 500g tvarohu.
    4. Dno formy vyložte kolieskom vystrihnutým z papiera na pečenie, aby sa vám potom s tortou lepšie manipulovalo. Formu zavrite a na dno s papierom na pečenie vyskladajte guľaté piškóty. Okolo formy naukladajte dlhé cukrárske piškóty tak, aby pocukrovaná strana bola z vonkajšej strany torty. Piškóty ukladajte postupne a vždy ich zaistite lyžicou krému, aby nepadali. Ukladajte jednu vedľa druhej.
    5. Keď bude celý obvod torty obložený piškótami, pridajte do formy ešte trochu krému a uhlaďte prvú vrstvu. Na tú naskladajte vrstvu ovocia nakrájaného na plátky.
    6. A takto postupujte ďalej. Na vrstvu ovocia pôjde krém, potom ďalšia vrstva guľatých detských piškót, zase vrstva krému, vrstva ovocia, vrstva krému a úplne navrch vrstva piškót. Nevrstvite až k hornému okraju piškót, nezabudnite, že ešte príde vrstva Haribo. Tortu zakončenú vrstvou piškót dajte vychladiť cez noc do chladničky.
    7. Pred podávaním zložte okraj tortovej formy a tortu presuňte na podnos. Okolo torty pevne uviažte širšiu mašľu. Je to ozdoba, ktorá ale zároveň drží tortu pekne pohromade. Tesne pred podávaním na vrch torty nasypeme cukríky Haribo Tropifrutti. Pekne ich upravte a servírujte.