Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Rýchle pochúťky pre nečakanú návštevu

Zrazu vám zazvoní mobil a z neho sa ozve, že o 20 minút sú u vás. Ako rýchlo pripraviť pohostenie pre nečakanú návštevu?
Môžete bežať do supermarketu alebo si poradiť s tým, čo máte doma. S týmito jednoduchými tipmi to zvládnete.

Puding s ovocím a piškótami

Na prípravu pudingu vám stačí voda alebo mlieko, pudingový prášok, trstinový cukor, piškóty alebo ovocie. Podľa návodu na obale to zvládne aj začiatočník.

Čokoládová pochúťka

Aj v tomto prípade si vystačíte s niekoľkými ingredienciami, teda piškótami, banánom alebo iným ovocím, čokoládou a špáradlami. Stačí banán nakrájať na plátky, vložiť ho medzi dve piškóty, prepichnúť špáradlom a namočiť do roztopenej čokolády. Ak máte čas, môžete obaliť aj v kokose a uložiť do papierových košíčkov.

Jednohubky „čo chladnička dala“

Rožky, maslo, horčicu, klobásu a syr zväčša v chladničke nájdete, a tak z nich môžete pripraviť jednoduché a chutné chuťovky. Ak máte k dispozícii obľúbenú nátierku, použite ju, pridajte plátok syra a zeleninu, a na svete je zdravší variant.

Slaná pochúťka z lístkového cesta

Pre podobné situácie je dobré mať v mrazničke zamrazené lístkové cesto. O niekoľko minút rozmrzne, vy ho jednoducho rozprestriete, natriete kečupom, poukladáte naň kolieska šunky, salámy (môžete použiť aj slaninu) a syra a zaviniete. Potom nakrájate asi 0,5 cm hrubé kolieska, uložte ich na plech, potrite rozšľahaným vajíčkom, posypte semiačkami a upečte.

Hrozno (olivy) so syrom

K chutným a zdravým alternatívam pohostenia pre nečakanú návštevu patria očká, ktoré sú pripravené z hrozna a kúskov tvrdého syra. Ak nemáte k dispozícii hrozno, môžete využiť aj olivy.

Cesnaková „mňamka“ z bagety

Veľkú bagetu rozkrojte na 3 až 4 časti. Každú časť nakrojte tak, aby kúsok držal pokope. Do škár dajte maslo ochutené bylinkami a lisovaným cesnakom. Potrite vajíčkom a dajte na 5 minút zapiecť do rúry.

Ovocné špízy

V tomto prípade použijete čerstvé kúsky ovocia, ktoré máte doma. Môžu to byť kúsky jabĺk, hrušiek, hrozna a iného ovocia. Jednoducho ich na striedačku napichajte na špajdľu. Podávajte s bielym jogurtom osladeným medom alebo javorovým sirupom. Na ozdobu môžete použiť bylinky z kvetináča.


-w-

 


Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/re%C5%A1taur%C3%A1cia-host-kaviare%C5%88-jes%C5%A5-842342/