Vyšperkovaný jahodový džem

Recepty na domáce džemy sa často v rodinách odovzdávajú z generácie na generáciu. Nebojte sa dať priestor svojej fantázii a trochu ich poupraviť podľa seba a pridať trebárs viac ovocia. So Želírovacím cukrom so stéviou 3 : 1 ho v džeme môže byť až 75 %. Chuť ovocia tiež skvele doplnia rôzne korenia alebo nejaká extravagantná surovina, ako chilli, prípadne prosecco.

Želírovací cukor so stéviou Dr. Oetker 3 : 1 sa skvele hodí na prípravu jahodového džemu s vanilkou. Okrem neho si teda ešte pripravte Vanilkový struk Bourbon Dr. Oetker a začnite tým, že si vo veľkom hrnci rozmixujete 1 kg jahôd. Potom pridajte rozrezaný vanilkový struk a želírovací cukor so stéviou a všetko dobre premiešajte.

Nezabúdajte zmes dôkladne miešať aj po tom, ako ju privediete do varu. Džem by sa mal variť minimálne 5 minút. Jeho hustotu môžete skontrolovať kvapnutím zmesi na tanierik. Ak je po vychladnutí tuhá, máte hotovo. Potom stačí len preliať do pohárov a obrátiť ich hore dnom.

Jahody s proseccom v skle

Chcete skúsiť niečo netradičné a priateľov na grilovačke prekvapiť syrom so špecifickým džemom? Na prípravu originálneho jahodového džemu budete potrebovať 1 kg ovocia, 1 balíček Gelfix Extra 2 : 1 Dr. Oetker, 500 g cukru a 150 ml prosecca.

Umyté jahody nakrájame na menšie kúsky. Asi 3/4 pridáme do hrnca a pomocou tyčového mixéra urobíme pyré, do ktorého následne zamiešame zvyšné kúsky jahôd. Následne príde na rad Gelfix, ktorý zmiešame s dvoma polievkovými lyžicami cukru a pridáme do zmesi. Za stáleho miešania privedieme do varu a pridáme zvyšný cukor a prosecco. Zmes znovu privedieme do varu a necháme minimálne 5 minút bublať. Hustotu kontrolujeme rovnako ako v prípade višní. Pokiaľ ste s hustotou džemu spokojní, stačí ihneď naplniť pripravené poháre až po okraj. Poháre po uzavretí otočte hore dnom a nechajte asi 5 minút odpočívať.
 

Viac chutných receptov nájdete na webe:  Naše recepty | Dr.  Oetker