Rasca – prečo sa ju oplatí konzumovať?

Rasca – prečo sa ju oplatí konzumovať?

 Na svete existujú miliardy rôznych receptov. Šéfkuchári sa predbiehajú vo vymýšľaní a realizácii jedál rôznych chutí. Spájajú ingrediencie, ktoré by nám na prvý pohľad pripadali nespojiteľné. Výsledok je však skvostný a teší všetky chuťové poháriky.

Mnohí však aj v dnešnej dobe uprednostňujú jednoduché jedlá. Možno ani vy nedáte dopustiť na chrumkavé pečené zemiaky ochutené soľou a rascou, ku ktorým si doprajete pohár kyslého mlieka. Výnimočnú chuť tomuto starému a jednoduchému jedlu dáva práve rasca.

Rasca je korenina, ktorá nesmie chýbať v žiadnej kuchyni. Využívame ju celú, ale aj mletú alebo drvenú. Rasca sa skvelo hodí k zemiakom a zelenine. Skvelú chuť dodá jedlám z cukety alebo baklažánu. Ochutí polievky, šaláty, mäso, ale aj slané pečivo. Svojou podmanivou arómou a chuťou si vybojovala čestné miesto pri príprave marinád. Nesmieme zabudnúť na rascu ako súčasť pokrmov z rýb.

Zdroj: pixabay.com

História rasce je naozaj siahodlhá

Prvá zmienka o korenine so špecifickou chuťou sa nachádza už v Starom zákone. Zaujímavá je informácia, že v dávnej minulosti nebola rasca len korením, ale aj vzácnym platidlom. Dnes je rozšírená po celom svete ako korenina. Mnohí si však začínajú opäť uvedomovať a využívať jej liečivé účinky. Tí, ktorí to vyskúšali, nenechajú na koreninu so starou históriou dopustiť.

Prečo sa oplatí rascu konzumovať?

Zdravotné ťažkosti riešime mnohými spôsobmi. Čoraz viac ľudí sa však vracia k liečivám, ktoré nám prináša matka príroda. Pýtate sa ako vám môže pomôcť rasca, ktorú môžete nájsť na slovenských lúkach či pestovať priamo vo svojej záhrade?

  • Pravdou je, že rasca má mnoho pozitívnych účinkov. Ak vás sužuje nedostatok železa, nemusíte hneď navštíviť lekáreň a siahať po výživových doplnkoch v podobe tabliet či sirupov. Skúste najskôr svoj jedálny lístok obohatiť o rascu, ktorá je bohatou zásobárňou železa.
  • Rasci nemôžeme uprieť ani výrazné tonizačné a stimulačné účinky na ľudský organizmus. Malé semienka sa podieľajú na lepšom vstrebávaní výživných látok. Rasca je využívaná aj ako diuretikum. Rovnako cenená je pre svoje dezinfekčné a antibakteriálne vlastnosti.
  • Veľmi známe je využitie rasce pri problémoch s dýchacím ústrojenstvom. Špeciálne domáce recepty s rasce napomáhajú pri liečbe kašľa, ale aj zápale pľúc.
  • Nesprávna životospráva a nedostatok pohybu spôsobujú tráviace ťažkosti. Žalúdočné a črevné problémy i plynatosť dokáže odstrániť pravidelné užívanie čaju s rasce.
  • Pri pocitoch napätia a kŕčoch v svaloch siahnite po rasci. Rasca svaly a kŕče uvoľní a budete sa cítiť oveľa lepšie.
  • Čerstvým mamičkám konzumácia aromatických semienok podporuje tvorbu materského mlieka. V čase tehotenstva zmierňuje nepríjemné žalúdočné nevoľnosti.

(-de-)