4 menej tradičné koreniny, ktoré by nemali chýbať vo vašej kuchyni

Aj to najobyčajnejšie jedlo môže chutiť božsky, pokiaľ použijeme správne koreniny.

Ak sa vo vašej kuchyni nachádzajú len známe druhy bylín či korenín, ako napríklad majorán, rasca, mletá červená paprika, oregano či bazalka, inšpirujte sa našimi tipmi na menej známe koreniny, bylinky či zmesi korenín.

Adžika

Táto zmes byliniek a korenín má svoj pôvod v oblasti Kaukazu. Hojne využívaná je aj v Gruzínsku. Názov môžeme preložiť ako „červená soľ“. Je stvorená predovšetkým na ochutenie mäsových pokrmov, ako napríklad hovädzieho či hydiny.

Nič nepokazíte, ak ju pridáte aj do mletého mäsa alebo gulášu.

Adžika sa však používa aj na dochutenie grilovanej zeleniny či strukovín – závisí to od konkrétneho zloženia daného produktu. Existuje totiž veľa druhov adžiky, avšak základ vždy tvorí soľ, korenie a cesnak.

Korenie adžika potom môže obsahovať okrem soli aj mletú červenú sladkú papriku, kmín, bazalku, bobkový list, majorán, kôpor, cesnak, saturejku a koriander.

Čubrica

Čubrica je obľúbenou zmesou bylín na Balkáne. Môžeme ju označiť aj za tradičnú balkánsku koreniacu zmes.
Používa sa na dochutenie mäsových pokrmov, ale aj jedál zo strukovín či zapekanej zeleniny.

V prípade, že neradi konzumujete strukoviny alebo kapustu kvôli tomu, že nafukujú, čubrica by nemala medzi koreninami vo vašej kuchyni rozhodne chýbať.

Avšak pokojne sa dá využiť aj do zeleninových šalátov alebo nátierok, pretože obsahuje soľ, saturejku, senovku grécku, čili, kurkumu a čierne korenie.

Garam masala

Chcete svojim pokrmom dodať  orientálny nádych? Garam masala je výbornou voľbou. Hodí sa najmä na dochutenie mäsa, rýb či strukovín.

Indická zmes korenia je neodmysliteľnou súčasťou pokrmov s obsahom červenej šošovice, cícera, zeleniny alebo ryže.

Garam masala tvoria bylinky, ako koriander, zázvor, biele korenie, škorica a klinček.

Ani v tomto prípade neexistuje jednotné zloženie garamského korenia – môžete sa stretnúť aj s takým, ktoré obsahuje koriander, rímsku rascu, kardamóm, čierne korenie, klinčeky, strúhaný muškátový oriešok a škoricu. 

Chmeli suneli

Korenie chmeli suneli nás opäť prenesie do Gruzínska, kde sa využíva najmä na dochutenie mletého mäsa, dusenej zeleniny a strukovín.

Môže sa použiť aj do rôznych krémových polievok.

Podobne, ako pri predošlých druhoch korenia, aj pri chmeli suneli existuje viacero variantov.

Jedným z nich je chmeli suneli s obsahom bazalky, koriandra, majoránky, kôpru, červenej sladkej papriky a šafranu. Druhý tvorí senovka grécka, koriander, kôpor, petržlenová vňať, bazalka, saturejka, mäta, bobkový list, majoránka, červená sladká paprika a šafran.

Mirka