Ricínový olej: Výsledky pravidelného používania vás prekvapia

Stáročia pomáhal ľuďom so zlepšením imunitných funkcií a lymfatického systému, s nepríjemnou zápchou a ženám s vyvolaním pôrodu. Dnes je cenený hlavne ako účinný prostriedok na starostlivosť o pokožku a vlasy. Čo sa stane, ak ho budete používať pravidelne?

  • Získate prirodzene hydratovanú pokožku a spomalíte vznik vrások

Máte suchú a citlivú pokožku, ktorá je často začervenaná, nepríjemne štípe, pnie a má sklon k zvýšenej tvorbe vrások? Potom viete, že starostlivosť o tento typ pokožky je náročná a vyžaduje si používanie niekoľkých kozmetických produktov nielen ráno a večer, ale často i počas dňa.

Výbornou prírodnou alternatívou bežne dostupnej kozmetiky, navyše bez konzervačných látok, parfumov či farbív, je ricínový olej. Obsahuje hydratačné látky v podobe mastných kyselín. Tie majú schopnosť zadržiavať v pokožke vlhkosť tým, že eliminujú stratu vody cez vonkajšiu vrstvu kože.

Ricínový olej môžete používať samostatne, alebo ho pridať večer do nočného krému na tvár, poprípade do telového mlieka a naniesť na pokožku.

Vynikajúce hydratačné vlastnosti ricínového oleja ocenia aj ľudia so psoriázou.

  • Rany na vašom tele sa zahoja rýchlejšie

Každému sa z času na čas stane, že sa mu na tele objaví rana, odrenina či popálenina.  S rýchlejším hojením rán i preležanín pomôže ricínový olej, pretože disponuje antimikrobiálnymi a antibakteriálnymi vlastnosťami, zabraňuje vysúšaniu pokožky okolo rany a stimuluje rast tkanív. Podľa štúdie odborníkov z Bangladéšu si poradí s mnohými baktériami, dokonca aj so zlatým stafylokokom, ktoré zacelenie rán komplikujú.

  • Zmiernite bolesť a opuchy prírodnou cestou

Ricínový olej je pokladom pre pokožku a vlasy, avšak podľa štúdií má aj schopnosť zmierniť bolesť a opuch. Je to najmä vďaka kyseline ricínolejovej s protizápalovými účinkami. To môže byť užitočné pri ochoreniach, ako je napríklad reumatoidná artritída.

  • Zbavíte sa akné

Už dávno neplatí, že akné je iba problémom tínedžerov. Bohužiaľ, trápi aj mnohých dospelých nielen na tvári, ale napríklad aj na chrbte.

Protizápalové vlastnosti predurčujú ricínový olej k tomu, aby dal zbohom aj nevzhľadnému akné – zatočí s baktériami a pokožku prirodzene zvlhčí.  

  • Zlepšíte zdravie ústnej dutiny

Zvýšená tvorba zubného plaku či infekcie ďasien sú iba niektoré problémy, za ktoré môže byť zodpovedná premnožená kvasinka Candida albicans.

Ricínový olej má antimykotické účinky a nie je náhoda, že je jednou zo zložiek ústnych vôd viacerých známych značiek.

  • Získate krásne a husté vlasy bez lupín

Ricínový olej a jeho prirodzená schopnosť zvlhčovať pokožku a vlasy z neho robí bojovníka proti lámaniu vlasov a lupinám.

Ak sa ho rozhodnete používať pravidelne, výsledky ricínového oleja vás dostanú – vaše vlasy budú pevné, pružné a lesklé a pokožka hlavy zdravá. Dokonca existujú štúdie, podľa ktorých kyselina ricínolejová pozitívne ovplyvňuje rast vlasov.

  • Ušetríte

Ak si zrátate, koľko vás mesačne stojí denný a nočný krém, telové mlieko a balzam na vlasy, zistíte, že fľaša ricínového oleja vyjde oveľa lacnejšie a vydrží dlhší čas ako doteraz vami používané kozmetické produkty.
 
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/kr%C3%A9m-mimosa-r%C3%BA%C5%BE-starostlivos%C5%A5-3496778/