Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Fungujú čaje na chudnutie?

Mnohí v snahe zbaviť sa nežiaducich kilogramov siahajú po jednoduchých riešeniach. Jedným z nich môže byť aj pravidelné pitie čaju na chudnutie. Funguje to, alebo nie?
Nadváha a obezita sú spojené s množstvom zdravotných rizík. Nehovoriac o tom, že sú estetickým problémom. Väčšina z nás túži po štíhlom a zdravom tele. Aj preto sa stále nájdu takí, ktorí sa rozhodnú chudnúť tak, že budú popíjať nejaký „zázračný“ čaj na chudnutie. Bohužiaľ, tadiaľto cesta nevedie. Ak človek roky priberal, je nemožné, aby schudol za niekoľko týždňov len tým, že bude piť určitý čaj. Fungovať to bude iba v prípade, že vhodne upraví svoj jedálny lístok, začne sa hýbať, popracuje na pitnom režime, dopraje si dostatočne dlhý a kvalitný spánok, skvalitní pitný režim a v neposlednom rade zapracuje na zvládaní stresu, nakoľko vystresovanému človeku sa chudne veľmi ťažko. Na podporu svojho úsilia môže, samozrejme, siahnuť po čaji, ktorý proces redukcie hmotnosti podporí. Takýchto čajov je niekoľko. Vybrali sme pre vás tri konkrétne.
Zelený čaj nakopne metabolizmus
Pravidelné pitie zeleného čaju so sebou prináša množstvo výhod. Podľa štúdie, ktorá bola uverejnená v časopise JN The Journal of Nutrition ešte vo februári 2009, tí, ktorí si denne dopriali 25-minútový tréning a 4 – 5 šálok zeleného čaju, schudli o 2 kilá viac v porovnaní s tými, ktorí tak nerobili.
Ashwagandha upokojí
Ashwagandha patrí medzi adaptogény, ktoré pomáhajú človeku vyrovnať sa so stresom a jeho následkami. Podľa štúdie publikovanej v roku 2012 v Indian Journal of Psychological Medicine ashwagandha sa podieľa na zvýšení odolnosti človeka proti stresu. Stres je nepriateľom chudnutia a navyše dlhodobo vysoké hladiny kortizolu v tele spôsobujú zvýšené ukladanie tuku v oblasti brucha, ktorý patrí k najnebezpečnejším.
Rooibos čaj spomalí starnutie
V prípade, že vám nerobí dobre teín v zelenom čaji, siahnite po bezkofeínovom rooibos čaji. Rooibos obsahuje viaceré významné polyfenoly a flavonoidy. Podľa vedcov z Juhoafrickej republiky práve zastúpené antioxidanty znižujú tvorbu nových tukových buniek až o 22 percent a zároveň podporujú metabolizmus tukov. V neposlednom rade bojujú proti oxidačnému stresu a spomaľujú celkové starnutie organizmu.
Mirka
Zdroj foto: https://pixabay.com/sk/photos/pitie-%c5%beena-hrn%c4%8dek-osoba-k%c3%a1va-%c4%8daj-1839680/ 


Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/photos/pitie-%c5%beena-hrn%c4%8dek-osoba-k%c3%a1va-%c4%8daj-1839680/