Zmeňte pravidlá hry v starostlivosti o kĺby!

V zdravom tele zdravý duch“ – tento výrok len potvrdzuje, že aktívny pohyb prospieva nielen nášmu fyzickému, ale aj psychickému zdraviu. Pokiaľ chcete v tomto nastavení pokračovať, zaraďte do svojej dennej rutiny aj vhodné výživové doplnky, a podporte tak zdravie svojho organizmu.

Ste fanúšikom fitness centra? Alebo preferujete skôr jogu či beh? Akákoľvek športová aktivita spojená s vyváženou stravou pozitívne ovplyvňuje nielen hmotnosť, ale aj metabolizmus, psychický stav a fyzickú zdatnosť.

Či už milujete kolektívny šport alebo cvičíte radi „sólo“ vždy majte na pamäti toto:

  • Rozohriatie a rozcvička: pred cvičením je dôležité poriadne sa rozcvičiť a rozhýbať kĺby. Dynamickejšie rozcvičky môžu zvýšiť prietok krvi do kĺbov a svalov, čo ich pripraví na náročnejšie pohyby.

  • Správna technika cvičenia: pri cvičení je dôležité dodržiavať správnu techniku, aby sa minimalizovalo preťaženie kĺbov a svalov.

  • Variabilita cvičenia: opakovanie rovnakých pohybov môže spôsobiť preťaženie a opotrebenie kĺbov. Je dôležité zahrnúť rôzne druhy cvičení, aby sa minimalizovalo riziko zranení.

  • Strečing po cvičení: po cvičení je dôležité venovať čas strečingu, ktorý pomôže uvoľniť napätie v svaloch a udržať flexibilitu kĺbov.

  • Dostatočný odpočinok: dôležitý je tiež odpočinok medzi tréningovými dňami. Práve ten umožní kĺbom a svalom čas na obnovu a posilnenie.

  • Hydratácia a výživa: primeraná hydratácia a vyvážená strava s dostatočným množstvom živín prispievajú k zdraviu kĺbov a svalov.

  • Pravidelnosť a postupné zvyšovanie zaťaženia: dôležitý je prístup k cvičeniu s postupným zvyšovaním intenzity a zaťaženia, aby sa kĺby mohli prispôsobiť a posilniť bez preťaženia.

Pre podporu kĺbov a chrupaviek vyskúšajte FlexiMed Active

Ak je váš program nabitý silovými tréningami alebo sa naopak venujete športu rekreačne, je dobré mať vždy po ruke kvalitný výživový doplnok s obsahom kolagénu. Prečo? FlexiMed Active obsahuje zložky, ktoré prispejú k normálnemu fungovaniu kĺbov. Chrupavka vytvára prirodzene hladký a klzký povrch okolo kostí a kĺbov a vďaka nej sa naše kĺby môžu pohybovať hladko a bez trenia. Zároveň znižuje mechanické namáhanie spôsobené telesnou hmotnosťou a pohybmi kostí. Toto všetko je možné vďaka kolagénu – základnému stavebnému prvku chrupavky, ktorý uľahčuje ľahký pohyb. Práve preto je chrupavka tak pevná a pružná, že umožňuje kostiam pohyb proti sebe niekoľko desiatok rokov. Kolagén sa však po 20. roku života tvorí v nižšej miere a kvalite. Preto nenechávajte nič na náhodu a užívajte denne dve kapsuly FlexiMed Active.

FlexiMed Active obsahuje glukozamín vyrobený revolučnou metódou priamej fermentácie. Glukozamín je prirodzene sa vyskytujúca látka vo vašej kĺbovej chrupavke. Skladá sa z reťazcov aminokyselín a sacharidov spojených dokopy. Hrá dôležitú úlohu pri stavbe kĺbov, šliach a väzov. Ďalšie bohaté zastúpenie v kapsulách FlexiMed Active má Aquamin. Ide o vápnik z čistých arktických vôd Islandu. Chladné arktické vody umožňujú miestnym riasam absorbovať to najlepšie z oceánu – viac ako 70 stopových prvkov. Spoločne pôsobia v dokonalej súčinnosti na zvýšenie vstrebávania vápnika v tele. Unikátna kombinácia minerálov a vitamínov, ako napr. vitamín C, vitamín D, mangán a bór udržiava tiež normálnu funkciu tráviacich enzýmov, znižuje mieru únavy a vyčerpania a je zároveň dôležitá pre funkciu nervového systému a zdravia kostí.

Ak máte o výživový doplnok FlexiMed Active záujem, po kliknutí sem sa dostanete k produktu úplne zadarmo a bez záväzkov. Vaša jediná investícia bude poštovné a zásielka vám príde priamo do schránky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj foto: pixabay.com; Naturamed Pharmaceuticals