• 28.11.2022

Prečo zvoliť poistenie auta online?

Fungovanie v online prostredí už dnes nie je žiadna zvláštnosť. Digitálny svet využívame na dennej báze, čo nám dokázalo výrazne zjednodušiť naše fungovanie. Aby sme vám aj náročnejšie činnosti uľahčili, využiť môžete aj poistenie online bez potrebných zdĺhavých čakaní v rade a termínov.

Rozmýšľali ste nad tým, ako ušetriť čas pri vybavovaní povinných náležitostí a dokumentov? Riešenie v podobe online poistenia je presne to, čo potrebujete. S poistením auta online vybavíte všetko potrebné počas niekoľkých minút.

3 dôvody, prečo si zvoliť online poistenie PZP

Povinné zmluvné poistenie je zákonom stanovené a uzatvára ho každý majiteľ vozidla. Jeho pointou je krytie škôd spôsobených poškodenému. Môže ísť o škody na majetku alebo zdraví.

Všetko vybavené behom niekoľkých minút

Vzhľadom na to, že časové obmedzenia fyzických prevádzok dokážu skomplikovať denné fungovanie, poistenie auta online prináša značný komfort. Dôležitú dokumentáciu si môžete vybaviť kedykoľvek a kdekoľvek bez potreby reorganizácie svojho časového harmonogramu na základe otváracích hodín poisťovní. Vyklikať všetky náležitosti môžete z pohodlia domova bez väčšej námahy. Ušetríte tak čas za čakanie a cestu.

Bez zbytočných papierov

Elektronická dokumentácia sa dostáva aktuálne oveľa viac do popredia. Mnohé inštitúcie využívajú online komunikáciu čoraz častejšie. Vybaviť si preto poistenie auta online z domu bez potreby ručného vypisovania ďalších formulárov vám ušetrí čas a energiu. Nebudete musieť skladovať nové a nové papiere v skrini. Jednoducho budete mať všetko uložené online. Zároveň ich budete mať vždy a všade k dispozícii.

Poistenie auta online a jeho jednoduché vyplnenie

Nepotrebujete byť počítačový mág, aby ste dokázali vytvoriť online poistenie PZP. Prehľadnosť požadovaných informácií a možnosť odpovedí je jasne vyznačená v online formulári tak, aby bolo všetko pre každého zrozumiteľné. Proces vytvárania poistenia auta online takto zvládne mladšia aj staršia generácia bez zbytočných komplikácii.

Aké údaje o vozidle budete pri vypĺňaní poistenia auta online potrebovať?

V prvom rade je potrebné určiť, aký typ vozidla vlastníte. Ďalšími potrebnými informáciami sú značka, model, použitie a taktiež dátum prvého prihlásenia vozidla. Vo formulári zvolíte, či je vozidlo na leasing, dovezené zo zahraničia, a či šoférom bude osoba mladšia ako 24 rokov. Posledné údaje, ktoré musíte vyplniť sú EČV, VIN a počet najazdených kilometrov.