Halloweenska párty na sladko

Halloweenska párty na sladko

Červíky lezúce z torty, dyne s vrecúškami sladkostí a poletujúce netopiere. Nič z toho nesmie na poriadnej halloweenskej párty chýbať. Desivý sviatok, ktorý je obľúbený predovšetkým medzi mladšou generáciou, pripadá tento rok na nedeľu, čo znamená, že spoločným prípravám môžete venovať celý víkend. Zatiaľ, čo bude torta s červíkmi Haribo Wummis tuhnúť v chladničke, pripravte jednoduché dekorácie, ktoré deti kreatívne zabavia a naviac zastrašia aj tých najobávanejších duchov.

Strašidelná Halloweenská torta

Ingrediencie na korpus:
100 ml oleja, 100 g práškového cukru, 2 vajcia, 1 lyžica rumu, 180 g polohrubej múky, 2 vrchovaté lyžice kakaa, 1 prášok do pečiva, 125 ml mlieka
Ingrediencie na náplň:
3 banány, 2 šľahačky na šľahanie (500 ml), 2 stužovače šľahačky, 40 g práškového cukru, 70 - 80 g čokolády na varenie, oranžové potravinárske farbivo
Na ozdobenie: Cukríky Haribo Wummis
Postup:
1.    Olej, práškový cukor a vaječné žĺtky vyšľahajte, na záver prilejte rum a dôkladne zamiešajte. Pridajte preosiatu múku, kakao, prášok do pečiva a mlieko. Nakoniec vyšľahajte z vaječných bielkov sneh a opatrne ho do zmesi vmiešajte. Do vymastenej, kokosom vysypanej, tortovej formy hotovú zmes vlejte a pečte pri teplote 180 °C približne 30 minút.
2.    Vychladnutý korpus z tortovej formy opatrne vyberte a vnútro vydlabte tak, aby okraje zostali približne 1,5 cm široké a schovajte si ich na finálne posypanie torty. Pozor na dno, musí zostať neporušené.
3.    Zmiešajte cukor, oranžové potravinárske farbivo, stužovače šľahačky a nahrubo nastrúhanú čokoládu, vsypte do takmer vyšľahanej šľahačky a všetko spoločne pomaly došľahajte.
4.    Banány pozdĺžne rozkrájajte a vložte do vydlabaného korpusu a navrstvite na ne vyšľahanú šľahačkovú zmes.
TIP: Na šľahačkovú zmes položte cukríky Haribo Wummis, vďaka ktorým docielite efekt, že vyliezajú z torty.
5.    Vytvarujte kopček a zasypte ho rozdrobeným vnútrom korpusu. Dozdobte obľúbenými halloweenskými cukríkmi.

Strašidelná girlanda z ozdobných papierov

Čo budete potrebovať: biely papier, čierne štvrtky, samolepiace ozdobné prúžky, ozdobné papiere, nožnice, šnúrku, papierové výrezy v halloweenskom štýle, dierkovač, fixy, lepidlo
Postup:
Z bieleho papiera si vystrihnite trojuholník, ktorý obkreslite na čiernu štvrtku a opäť vystrihnite. Z ozdobného papiera si vystrihnite menší trojuholník, ktorého strany oblemujte samolepiacimi ozdobnými prúžkami. Oba trojuholníky na seba nalepte pomocou lepidla. Bielou fixkou domaľujte na zástavku detaily. Pomocou dierkovača na papier vytvorte do rohov zástavky otvory na šnúrku.  Na jednotlivé zástavky nalepte lepidlom ozdobné papierové výrezy. Na záver prevlečte šnúrkou všetky zastávky a vlastnoručne vyrobenú girlandu zaveste na vhodné miesto.

Netopier z rolky od toaletného papiera

Čo budete potrebovať: rolku od toaletného papiera, čiernu akrylovú farbu, čierny papier, štetec, nožnice, tavnú pištoľ, polystyrénovú guličku, bielu fixku, ceruzku, plastové oči, biely papier
Postup:
rolku od toaletného papiera spoločne s polystyrénovou guličkou natrite čiernou akrylovou farbou a nechajte dôkladne zaschnúť.
Na biely papier predkreslite netopierovi krídla, uši, nožičky a vystrihnite. Šablóny obkreslite na čierny papier, vystrihnite a domaľujte bielou fixkou.
Do horného otvoru rolky nalepte tavnou pištoľou polystyrénovú guličku. Prilepte netopierovi krídla, uši, nožičky a plastové oči. Na záver domaľujte veselú tvár.

Dyne s vreckom sladkostí

Čo budete potrebovať: 2 ks papierových tanierikov, červenú a oranžovú akrylovú farbu, štetce, tavnú pištoľ, nožnice, umelé lístočky, vetvičku, zelený papier, obľúbené Haribo cukríky
Postup:
Na jednu dyňu budete potrebovať 1,5 papierového tanierika, rozdeľte preto jeden tanierik na dve polovice.
Papierové tanieriky natrite z oboch strán oranžovou akrylovou farbou.
Pomocou červenej akrylovej farby ich jemne vytieňujte.
Na spodnú stranu celého taniera nalepte obrátenou stranou polovicu druhého tanierika. Vznikne tak vrecúško na cukríky.
Vrch dyne ozdobte lístočkami a vetvičkou. Zo zeleného papiera vystrihnite drobné prúžky, ktoré jemne stočte a prilepte k vzniknutej stopke.
Na záver vložte do vrecka dyne obľúbené Haribo cukríky.

Novinka: Sladko strašidelná halloweenska nádielka od medveďa

Nová želatínová nádielka HARIBO Halloween Minis bude pre malých koledníkov to pravé. Balenie plné mini balení pochúťok rozličných tvarov a chutí dáva možnosť dostať ich hneď niekoľko. Halloweenske cukríky sú vhodné aj ako maškrtenie na strašidelnú party, na ktorej malým ratolestiam uspokojí chuť na sladké. V multipacku toho nájdete naozaj veľa a nechýbajú ani typické halloweenske symboly ako dyňa či netopier. Čo tak balenia nasypať do vydlabanej dyne? Štýlové servírovanie ocenia deti aj dospelí.

Odporúčaná cena HARIBO Halloween Minis:  5,99 EUR