Tatry rozkvitli vďaka obrazom Júlie Haluzovej

 Pestrofarebné diela s množstvom kvetov od maliarky Júlie Haluzovej rozžiarili Vysoké Tatry. Pri príležitosti 10. narodenín Grand Hotela Kempinski High Tatras sa uskutočnila vernisáž s názvom Šepot kvetov.

Tatry rozkvitli vďaka obrazom Júlie Haluzovej„Obrazy Júlie Haluzovej sú veselé, farebné a cítiť z nich optimizmus. Najznámejším je zrejme obraz Sedem žltých tulipánov, ktorý sa krásne vyníma už 10 rokov nad schodiskom v hoteli a patrí medzi najväčšie na Slovensku. Júlia je tak navždy spätá s týmto jedinečným miestom a teší nás, že aj jej ďalšie diela môžeme obdivovať počas celého mája v sále Kriváň,“ uviedla Kathrin Noll, generálna manažérka Grand Hotela Kempinski High Tatras.

Práve na obraz Sedem žltých tulipánov umiestnila Júlia Haluzová pred desiatimi rokmi lienku v životnej veľkosti namiesto svojho podpisu. Keďže z hľadania lienky na obrovskom obraze plnom kvetov sa stala milá tradícia a hoteloví hostia sa často po dlhých minútach hľadania, dotkli lienky prstom, potrebovala už trochu primaľovať. Júlia ju teda hneď po vernisáži prifarbila a hotelu aj lienke pri tom zapriala aj do ďalších rokov len spokojných hotelových hostí.

Verejnosť si môže prísť pozrieť aj 40 jej ďalších diel, napríklad Candy, Summer Mood, či Flowers Bubbles. Získajú si vás florálnymi motívmi a svojou prírodnou tematikou. „Návštevníci môžu na výstave vidieť dve odlišujúce sa tendencie – autorskú a zákazkovú, ktoré bojujú o dominanciu ako v maľbe, tak aj v živote autorky. V obrazoch sa spája kvetinová abstraktná maľba s miniatúrami, ktoré poukazujú na fenomény dnešnej doby, na pýchu a bohatstvo,“ vysvetľuje Zuzana Danková, kurátorka a manažérka Galérie DOT.

Okrem vernisáže mohli hoteloví hostia v sobotu prísť aj na špeciálny maliarsky workshop, počas ktorého ich umelkyňa Júlia Haluzová osobne zasvätila do tajov tvorby umeleckých diel.

Grand Hotel Kempinski High Tatras otvoril svoje dvere prvýkrát 7. mája 2009 a odkedy do hotela vstúpili prví hostia, uplynulo už 10 rokov. Špeciálne jubileum sa rozhodli v hoteli osláviť originálnymi darčekmi v podobe výnimočných eventov. Tešiť sa tak môžete na Michelinský víkend 10. – 12. mája, počas ktorého vám šéfkuchár Matthias Schmidberger  z Grand Hotela des Bains Kempinski St. Moritz  pripraví 5-chodovú degustačnú večeru aj z lokálnych ingrediencií.

Pokračovaním hviezdnych koncertov v hoteli bude aj špeciálne na 10. narodeniny pripravený koncert hudobných legiend v sobotu 18. mája. Exkluzívne len pre hostí, vystúpia spolu na jednom pódiu slovenské hudobné legendy Beáta Dubasová, Vašo Patejdl, Ján Lehotský a Pavol Hammel.

V piatok 17. mája v hotelovom lobby vystúpia aj študenti z košického Konzervatória Jozefa Adamoviča v rámci projektu podpory umenia Kempinski Concertini.

Štvrtý májový víkend bude patriť histórii. Súčasťou osláv je prehliadka hotela s výkladom pre širokú verejnosť, výstava fotografií a prednášky o histórii Štrbského plesa a Grand Hotela Kempinski High Tatras. Oslavy 10. výročia hotel ukončí tradičným víkendom pre deti na konci mája.