Grand Hotel Kempinski v Tatrách získal v Berlíne trojicu prestížnych ocenení

 Podľa cestovateľov a profesionálov z oblasti cestovného ruchu, ktorí hlasovali v anketách World Travel Awards (WTA) a World MICE Awards, je Grand Hotel Kempinski v Tatrách nielen najlepším hotelom na Slovensku, ale aj najvhodnejším miestom na organizovanie konferencií, kongresov a rôznych ďalších pracovných podujatí.

Luxusný hotel na brehu Štrbského plesa, patriaci do skupiny Best Hotel Properties, a.s. (BHP), zvíťazil na slávnostnom galavečere v nemeckom Berlíne celkovo v troch kategóriách – Slovakia's Leading Hotel 2024, Slovakia's Leading Hotel Suite 2024 a Slovakia’s Best MICE Hotel 2023.

„Tešíme sa, že najvyššiu známku excelentnosti získal náš Prezidentský apartmán, pretože je doslova naším klenotom,“ hovorí Kathrin Noll, generálna riaditeľka Grand Hotela Kempinski High Tatras, o apartmáne, ktorý sa rozprestiera na ploche 186 metrov štvorcových a disponuje dvoma obývacími miestnosťami, kuchynkou a špeciálnym vchodom priamo z výťahu.

Prezidentský apartmán je zariadený originálnym nábytkom a okrem iného disponuje vlastným kozubom. Stropy zdobia muránske lustre a celkovú atmosféru dotvárajú na mieru maľované obrazy. Každoročne tu prespí niekoľko známych osobností. Okrem legiend slovenskej a českej hudobnej, či športovej scény boli v najprestížnejšom apartmáne Vysokých Tatier ubytovaní hollywoodski herci Michael Douglas a Catherine Zeta-Jones, spevák Bryan Adams, spisovateľ Jo Nesbo či generálny tajomník OSN Pan Ki-mun.

Ikonický hotel získal najvyšší počet bodov aj v oblasti organizácie kongresov, medzinárodných stretnutí či konferencií. „Prestížne ocenenie World MICE Awards nás veľmi potešilo. Podujatia, ktoré organizujeme v našom hoteli, či už ide o stretnutia štátnikov alebo o konferencie a kongresy, sa snažíme vždy pripraviť na najvyššej možnej úrovni,“ dodáva Kathrin Noll.

Grand Hotel Kempinski má pod svojou strechou skutočne impozantné konferenčné priestory. Sály Gerlach a Kriváň môžu hostia či spoločnosti využiť na rôzne pracovné podujatia, ako sú konferencie, kongresy, ale napríklad aj na súkromné oslavy či svadby. Obe sály kombinujú historickú eleganciu s moderným vybavením a službami a účastníkom ponúkajú bezkonkurenčné výhľady na tatranskú prírodu. Na stretnutia súkromnejšieho charakteru môžu hostia využiť aj priestory reprezentatívneho Prezidentského apartmánu. Každoročne sa v hoteli koná významné podujatie Tatra Summit, na ktorom sa stretáva približne 200 hostí. Medzi nimi sú európski lídri, zástupcovia Európskej komisie či guvernéri národných bánk členských krajín Európskej únie.

Ocenenie World Travel Awards (WTA) sa každoročne udeľuje najvýznamnejším svetovým a lokálnym organizáciám v oblasti hotelierstva, turistických rezortov, leteckej dopravy, kúpeľníctva a ďalších súvisiacich služieb. Táto značka vznikla v roku 1993 a je celosvetovo uznávaná ako najvyššia známka excelentnosti v tomto odvetví. Cieľom World MICE Awards je zlepšovanie štandardov v segmente MICE (Meetings, Incentives, Conferences, and Exhibitions) prostredníctvom odmeňovania lídrov v odbore. Ceny MICE sú sesterským podujatím svetových cien World Travel Awards.