Tipy na letné dovolenky na Slovensku

Aj keď pandémia je tu s nami viac ako dva roky, konečne až toto leto si môžeme dopriať poriadnu dovolenku ako pred pandémiou.
Ak chcete podporiť cestovný ruch, ktorý počas týchto dvoch rokov najviac utrpel, ponúkneme vám zopár dobrých tipov na letné dovolenky na Slovensku.

Vysoké Tatry – klasika, ktorá nikdy neomrzí

Otvorenie letnej turistickej sezóny už prebehlo, takže ak by ste sa rozhodli pre letnú dovolenku práve vo Vysokých Tatrách, žiadne uzávery vás trápiť nemusia. Vo Vysokých Tatrách sa schladíte. Teploty sú tu podstatne príjemnejšie ako v slovenských mestách.

Môžete si tu oddýchnuť buď relaxom vo wellnesse a nenáročnými prechádzkami, alebo môžete podniknúť aj náročnejšie výstupy (samozrejme vždy podľa kondície a svojich schopností). Dokonca môžete naplánovať rozlúčku so slobodou svojej kamarátke/ kamarátovi.
 
Pre rodiny s deťmi sa odporúčajú tieto miesta – prechádzka okolo Štrbského plesa, Popradské pleso,   Zamkovského chata, Hrebienok, či napríklad vodopád Skok.

Z náročnejších, ktoré vám ponúkajú krásne výhľady, odporúčame menej známy Kôprovský štít, Bystrú lávku, ale aj klasiku ako sú Rysy, či Kriváň.
Veľmi pekná a menej náročná turistika je k Chate pri Zelenom Plese.

Okolie Ružomberka

Ružomberok je neslávne známe mesto najmä pri ceste do Tatier, nakoľko kolóny sú tu takmer na dennom poriadku. Samotné okolie tohto mesta ponúka ale mnoho krásnych miest, ktoré sa oplatí navštíviť.

Ak nechcete bývať priamo v meste, vyberte sa do okolitých dedín, napríklad do dediny Liptovské Revúce. Malebné prostredie, dedina obklopená krásnou prírodou a horami, vám ponúkne únik od rušného mesta a dopraje vám pravý oddych aj počas najhorúcejších dní. Môžete si tu prenajať chatu na víkend za prijateľné ceny.

Čo ale navštíviť v okolí Ružomberka? Určite si nenechajte ujsť návštevu hradu Likava. Nevynechajte ani návštevu podhorskej osady patriacej pod Ružomberok – Vlkolínec. S deťmi zavítajte do Mini ZOO Sidorovo. Ak si chcete dopriať turistiku, odporúčame ísť na Veľký Choč. Ponúka prekrásne výhľady nielen na masív Vysokých Tatier, ale aj na Liptovskú Maru, či Nízke Tatry.