Vyberte sa na Oravu a zažite nezabudnuteľnú dovolenku

Vyberte sa na Oravu a zažite nezabudnuteľnú dovolenku

Zvažujete dovolenku na Slovensku? Zavítajte do jedného z najkrásnejších kútov Slovenska – na Oravu. Zažite leto plné nezabudnuteľných zážitkov práve v tomto regióne nachádzajúcom sa na severe Slovenska.

Región Oravy naberá v posledných rokoch výraznú popularitu. Je to spôsobené najmä faktom, že tu nájdete množstvo historických, prírodných a takisto aj kultúrnych krás. Nad programom počas Vašej dovolenky nebudete určite musieť dlho rozmýšľať. Možností je tu totiž neúrekom. Komplikovanejšie skôr bude zvoliť si návštevu tých lokalít a atrakcií, ktoré budú Vášmu srdcu najbližšie. Aby sme Vám aspoň sčasti uľahčili rozhodovanie, pripravili sme pre Vás 3 tipy na miesta, ktoré by mal bezpochyby navštíviť každý správny Slovák.

Zuberec

Obec v okrese Tvrdošín, v ktorej nájdete turisticky vyhľadávané Múzeum Oravskej dediny. Múzeum sa nachádza v krásnom prírodnom prostredí a nájdete v ňom niekoľko architektonických celkov pripomínajúcich jednotlivé časti Oravy. Lokalita obce je navyše vhodná ako skvelý východiskový bod pre letnú, ale aj zimnú turistiku.
Tip na ubytovanie: Ubytovanie Zuberec

Oravská priehrada

Ak aj Vy milujete dovolenku pri vode, určite Vám odporúčame rezervovať si pobyt pri Oravskej priehrade. Vodná nádrž bola vybudovaná na sútoku Bielej a Čiernej Oravy a vytvára ideálne podmienky pre letnú dovolenku. Či už obľubujete kúpanie, rekreačné plavenie sa na lodi, jazdu na paddleboarde či klasické rybárčenie, Oravská priehrade bude pre Vás určite dobrou voľbou. Neďaleký Oravský hrad navyše vytvára z tejto lokality miesto, na ktorom sa okrem oddychu pri vode môžete vybrať na výlet so zameraním na históriu.
Tip na ubytovanie: Ubytovanie Oravská priehrada

Zázrivá

Posledným z našich tipov je návšteva jednej z najtradičnejších oravských obcí – Zázrivej. Obec Zázrivá je obklopená nádhernou prírodou, v ktorej nájdete množstvo turistických chodníčkov, nezabudnuteľných výhľadov ale aj možností na športovanie. Gurmáni si tu navyše pochutia na vychýrených zázrivských syrových korbáčikoch, ktoré určite netreba ani predstavovať.
Tip na ubytovanie: Ubytovanie Zázrivá

Uvedomujeme si, že naše tipy predstavujú iba špičku ľadovca všetkých možností, ktoré na Orave nájdete. Naším cieľom je však motivácia ľudí k návšteve tohto krásneho regiónu, na ktorý budú ešte dlho spomínať. Hovorí sa „Na Orave dobre, na Orave zdravo.“ Preto veríme, že skvelú dovolenku prežitú v zdraví si užijete na Orave aj Vy.