Najlepší hotel na lyžovačku je vo Vysokých Tatrách

 Najlepším hotelom pre lyžiarov na Slovensku je Grand Hotel Kempinski vo Vysokých Tatrách. Rozhodla o tom odborná porota a široká verejnosť, vďaka ktorej získal hotel prvé miesto v kategórii Slovakia´s Best Ski Hotel a prestížne ocenenie World Ski Awards.

Ponuka zimných športových aktivít v blízkosti Grand Hotela Kempinski High Tatras je naozaj bohatá a na svoje si prídu všetky vekové kategórie. “Blízko hotela sa nachádza lyžiarske stredisko Štrbské Pleso, ktoré patrí medzi najvýznamnejšie a najkrajšie na Slovensku. Vo výške 1500 m.n.m. ponúka 9 kilometrov zjazdoviek a tiež areál bežeckého lyžovania, kde je vytvorených 6 okruhov rôznych náročností. Do areálu premáva hotelový kyvadlový shuttle bus a tak naši hostia nemusia riešiť starosti s parkovaním, ale pohodlne sa dostanú z hotela rovno na svah,” hovorí Kathrin Noll, generálna riaditeľka Grand Hotela Kempinski High Tatras. Dodáva, že hoteloví hostia si môžu na recepcii hotela požičať sánky.

V okolí hotela je množstvo aktivít pre rodiny s deťmi, adrenalínových nadšencov čakajú v snowparku Štrbské Pleso aktivity ako snow rafting či časť zjazdovky upravená na freestylové jazdenie. Hoteloví hostia môžu zažiť lyžovačku na najstrmšej čiernej zjazdovke na Slovensku, a to v Lomnickom sedle, vo výške 2190 m.n.m., v lyžiarskom stredisku Tatranská Lomnica. Vysoké Tatry sú taktiež doslova rajom pre stále obľúbenejší skialp. Na bežkárske trate sa môžu lyžiari pohodlne napojiť už po pár desiatkach metrov chôdze od hotela.

Po lyžovačke si môžu hostia dopriať kulinárske špeciality pripravené šéfkuchárom Miroslavom Zamiškom a jeho tímom v hotelovej Grand Restaurant. O regeneráciu po fyzickej aktivite sa postarajú skúsení terapeuti v hotelovom spa ZION SPA LUXURY.

World Ski Awards je ocenenie, ktoré odmeňuje excelentnosť v odvetví zimného turizmu a hotelierstva. Je to sesterské ocenenie k World Travel Awards a tento rok sa konal deviaty ročník. Ide o globálnu iniciatívu, ktorej cieľom je podpora najvyššej kvality. Program oceňuje široké spektrum subjektov. Najlepším lyžiarskym rezortom na svete sa stal švajčiarsky Verbier. Na rovnakom mieste nájdete aj najlepší hotel na svete pre lyžiarov – stal sa ním W Verbier. Najlepším lyžiarskym strediskom na Slovensku sa stala Jasná Nízke Tatry.