Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

5 slovenských hotelov s krásnym výhľadom

Rozhodujete sa, kam ísť na pár dní na výlet? Krásny hotel ešte neznamená výhru. Najlepšie je, ak je krásne aj okolie.

Našli sme pre vás 5 hotelov, pri ktorých sa nebudete vedieť rozhodnúť, či ostať vo vnútri, alebo ísť von. Majú úžasnú atmosféru, krásny výhľad a okolie, ktoré vás očarí.

Hotel Rozálka***, Pezinok

V hoteli Rozálka si vychutnáte nádherný pohľad na úpätie Malých Karpát. Ak ste milovníkmi koní, poteší vás jazdecký areál, ktorý sa nachádza priamo v areáli hotela. Dokonca aj z reštaurácie máte krásny panoramatický výhľad priamo na areál.

V areáli hotela nájdete aj tenisový kurt a multifunkčné ihrisko. Prispôsobený je aj tým najmenším. Pri vchode do areálu majú miniZOO a lúku s preliezkami a pieskoviskom. Pri recepcii majú detský kútik, takže aj v zimných mesiacoch či v upršanom období sa deti isto zabavia.


5 slovenských hotelov s krásnym výhľadom
Malé Karpaty, zdroj: pixabay.com

Hotel Lesana***, Tatranská Lomnica

Chcete si spraviť výlet do Tatier? V úžasnom prostredí Starej Lesnej sa môžete zobúdzať s výhľadom na dokonalú tatranskú prírodu, na samotný Lomnický štít. Ráno si otvoríte okno a nadýchnete sa čistého vzduchu. Čo viac si priať?

V zimných mesiacoch vezmete lyže, v letných turistické topánky. V okolí nájdete mnoho zaujímavých atrakcií, najmä tých športových.

Bonusom vám môže byť regenerácia vo vírivke, v saunách, soľnej jaskyni či pri masáži.

V areáli nájdete detské ihrisko, oddychový park a moderné wellness centrum.


5 slovenských hotelov s krásnym výhľadom
Lomnický štít, zdroj: wikimedia.org

 
Hotel U Leva***, Levoča

Na námestí Majstra Pavla v Levoči sa nachádza útulný hotel s výnimočnou atmosférou. Z okien máte jedinečný výhľad na stredoveké centrum Levoče. Tá je vďaka svojim pamiatkám a historickému centru zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Renesančnú radnicu a gotický kostol sv. Jakuba stojí za to navštíviť. Nachádza sa tam oltár Majstra Pavla z Levoče, najvyšší gotický oltár na svete.

Tento hotel v centre Levoče pozostáva z dvoch zrekonštruovaných historických meštianskych domov, ktorých najstaršia časť je zo 14. storočia. Každá izba v ňom má svoj jedinečný charakter.

Tento rodinný hotel sa nachádza v jenom z najkrajších kútov Slovenska. Pýši sa krásnou okolitou prírodou a bohatou históriou. Vydajte sa po okolí a spoznávajte Spiš. V zimnom období vezmite lyže a užite si lyžovačku v blízkom Relax & Ski Centre.


5 slovenských hotelov s krásnym výhľadom
Renesančná radnica a gotický kostol sv. Jakuba, zdroj: wikimedia.org


Hotel Repiská***, Demänovská dolina

Z wellness hotela Repiská máte fantastický výhľad na Chopok a zasnežené okolie. Ideálne tu strávite zimné dni, je totiž na skok od ski centier či turistických ciest.

Nachádza sa v Národnom parku Nízke Tatry, takže ste obklopení prírodou a tichom. V okolí si môžete zájsť napríklad do Demänovskej jaskyne slobody či Demänovskej ľadovej jaskyne.

Kúsok od hotela sa nachádza aj lyžiarske stredisko Lúčky a trochu ďalej aj stredisko Jasná. Navštíviť môžete aj kultúrne a historické pamiatky Liptova. Múzeum liptovskej dediny Pribylina či archeologické múzeum Havránok vás očarí svojou atmosférou.


5 slovenských hotelov s krásnym výhľadom
Chopok, SKI Jasná, zdroj: wikimedia.org


Hotel Šariš***, Bardejov

V zrekonštruovanom hoteli Šariš ste v tesnej blízkosti historického centra. Bardejov je ako jedno z najstarších miest Slovenska zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Samotný hotel ponúka aj wellness služby a príjemné pohostenie v ich reštaurácii. Okrem krásnej krajiny si tu viete užiť niekoľko atrakcií.

Ak si chcete dopriať pohodlie a relax, Bardejovské kúpele máte kúsok. Priamo pri nich sa nachádza aj Múzeum ľudovej architektúry. Medzi najvyhľadávanejšie destinácie v okolí hotela patrí napríklad radničné námestie, Bardejovská kalvária či mestská radnica.


5 slovenských hotelov s krásnym výhľadom
Bazilika sv. Egídia, Bardejov, zdroj: wikimedia.org


Ktorý zo spomínaných hotelov vás svojím výhľadom zaujal najviac?

Autor: Lesana Vaneková