Urobte svoju záhradu v jeseni dokonalou

Urobte svoju záhradu v jeseni dokonalou

Tohtoročná jeseň ponúka krásne slnečné dni, ktoré môžete využiť aj na prácu v záhradke. Veď ju treba pripraviť pred zimou na odpočinok. K tomu však potrebujete kvalitnú a spoľahlivú záhradnú techniku.

Máte na záhrade miesta, na ktoré sa pre vysokú trávu či krovie dostanete len ťažko? Potom si zaobstarajte bezproblémový benzínový krovinorez. Jeho výhodou je to, že si poradí s kosením akejkoľvek trávy na miestach, kde pojazdná kosačka jednoducho nemá žiadnu šancu. Výšku rukoväte si nastavíte podľa toho, ako potrebujete. Teda pohodlné kosenie máte isté. Pokosenú trávu môžete potom použiť do kompostu, ktorým prihnojíte hriadky, aby priniesli bohatú úrodu.

Na jeseň je tiež potrebné orezať konáre stromov. Nie vždy na to stačí ručná pílka, preto stavte na kvalitnú elektrickú reťazovú pílu. Keďže elektrická píla nie je záležitosťou jednej sezóny, radšej investujte. Vyberte si takú, ktorá splní vaše očakávania, teda má silný výkon, je tichá a navyše má aj atraktívny štýl. Využijete ju v záhrade, ale napríklad aj v interiéri pri niektorých stavebných prácach. Nikdy neviete, pri čom všetkom vám bude v budúcnosti užitočná.
Ak ste domácim majstrom, určite budete chcieť konáre poštiepať a použiť do kompostu. Na to však potrebujete štiepkovač. Ideálne taký, ktorý má obojstrannú čepeľ a je mobilný. Teda ho bez problémov dostanete tam, kde potrebujete.

Na čo ešte nezabudnúť? Okrem bežného záhradkárskeho náčinia, teda hrablí, motyky či rýľu sa vám zídu aj pracovné rukavice. Ochránia vás nielen pred znečistením, ale aj prípadnými drobnými poraneniami. Čo je však najdôležitejšie? Užite si prácu v záhradke na čerstvom vzduchu s kvalitnou záhradnou technikou a doplnkami od ibo.sk.