Tipy, triky a recepty ako použiť kyslú kapustu v kuchyni

Kyslá kapusta má svoje nezastupiteľné miesto v tradičnej slovenskej kuchyni, avšak dá sa nápadito použiť aj v rámci zdravého jedálnička.

Kyslá kapusta patrí medzi fermentované potraviny a právom sa radí medzi najzdravšie. Je vzácna nielen kvôli jedinečnej chuti, ale aj nutričnému profilu. Nachádzajú sa v nej probiotiká, vláknina, vitamíny C a K, vápnik, draslík, horčík či zinok.

V tradičnej slovenskej kuchyni sa väčšinou používa ako príloha k mäsu alebo slúži ako hlavná ingrediencia na prípravu polievky. Ako použiť kyslú kapustu v zdravom jedálničku?

Zastúpi čerstvú zeleninu či zeleninový šalát

Ak sa snažíte v rámci jedálnička konzumovať lokálne a sezónne potraviny, na spestrenie zimného jedálnička poslúži kyslá kapusta dokonale. Jednoducho si ju naservírujte na tanier namiesto čerstvej zeleniny alebo šalátu.

Výborná je ako súčasť nátierky

Milujete netradičné kombinácie? Potom dajte dokopy populárne slovenské potraviny a získate chutnú nátierku.

Kapustovo-bryndzová nátierka 

Zdroj: pixabay.com
Budete potrebovať: 1 malú bryndzu (125 g), 1 až 2 hrste kyslej kapusty, nadrobno nakrájanú menšiu cibuľu, mletú rascu a pažítku (počas zimy ju môžete pestovať na okennom parapete).  Na dochutenie môžete použiť 1 až 2 polievkové lyžice kyslej smotany.
Ako na to? Najskôr kapustu zbavenú vody nakrájajte nadrobno, pridajte nakrájanú cibuľu a všetky ostatné ingrediencie. Vymiešajte dohladka. Nátierku podávajte s kváskovým pečivom.

Vyplňte ňou obložené pečivo

Ak si doma radi pripravujete obložené pečivo, použite namiesto zelených šalátov kyslú kapustu. Nebojte sa popustiť uzdu fantázii. Získate chutné a výživné obložené pečivo, ako napríklad bagetu.

Pridajte ju k zemiakom

Kyslá kapusta dodá jedinečnú chuť zemiakom pečeným v šupke. Ak sa nebojíte experimentovať, pokojne ju pridajte aj do zemiakovej kaše. Výborná je ako súčasť zemiakových placiek.

Zemiakové placky s kyslou kapustou 

Zdroj: pixabay.com
Suroviny: 500 g zemiakov, 250 g kyslej kapusty, 3 vajcia, 50 g celozrnnej špaldovej múky hladkej, cesnak, soľ, bylinky podľa chuti
Postup: Najprv uvarte zemiaky v šupke. Po vychladnutí ich ošúpte a roztlačte na čo najhladšiu konzistenciu. Pridajte do nich nadrobno nakrájanú kyslú kapustu, vajíčka, cesnak, soľ a bylinky podľa chuti. Nakoniec primiešajte múku. Ak sa vám zdá zmes redšia, pokojne dajte múky viac. Ak máte chuť, pridajte do cesta nastrúhaný syr, alebo nadrobno nakrájané tofu.
Potom namočenými rukami tvarujte placky a ukladajte ich na plech vystlaný papierom na pečenie. Pečte pri teplote 180 stupňov Celzia dozlatista.
Podávajte ozdobené kyslou kapustou a bielym gréckym jogurtom.

Mirka