Pripravte záhradný nábytok na novú sezónu

Začína sa otepľovať, a tak je čas skontrolovať stav vášho záhradného nábytku, aby bol pripravený na začínajúcu sezónu. Zájdené drevo či hrdza vás možno trochu zaskočia, ale stačí pár jednoduchých trikov a neostane po nich ani pamiatka. Vďaka správnej starostlivosti sa záhradný nábytok opäť stane ozdobou vašej záhrady.

Aby ste si mohli vychutnávať kávu na záhrade či terase, treba vytiahnuť váš záhradný nábytok a skontrolovať jeho stav. Rozmary počasia počas sezóny dávajú záhradnému nábytku dosť zabrať, treba preto trochu vašej starostlivosti, aby bol opäť ako nový a mohol aj naďalej poslúžiť.

Častým problémom je zájdené drevo, ktoré nepôsobí pekne a nábytok tak vyzerá ako veľmi starý, i keď to tak nemusí byť. S tým vám pomôže Xyladecor Čistič dreva, ktorý odstraňuje nečistoty, chráni drevo a vďaka obsahu pomarančového oleja aj osviežuje. Nastriekajte ho na drevený nábytok, nechajte chvíľu pôsobiť a potom povrch pretrite mäkkou handrou.

Ak sú súčasťou vášho nábytku kovové časti, zamerajte sa najprv na ne. Drevené plochy zakryte novinovým papierom a zalepte páskou. Povrch dôkladne očistite drôtenou kefou a potom hrubým brúsnym papierom. Odstráňte prach a umyte vodou so saponátom. Na očistený kov použite prípravok Hammerite Priamo na hrdzu. Obrovskou výhodou je, že ho vďaka jeho vlastnostiam a zloženiu môžete aplikovať priamo na hrdzu bez predošlej chemickej úpravy. Náter je navyše pružný, takže nepraská a zaisťuje tak aktívnu ochranu pred koróziou až na 8 rokov. Ak potrebujete ošetriť kov na zle prístupných miestach, vyskúšajte Hammerite Priamo na hrdzu sprej, ktorý vám zaistí oveľa jednoduchšie použitie.

Drevené časti ošetrite pomocou brúsnej hubky a odstráňte vzniknutý prach. Záhradný nábytok je vystavený vonkajším vplyvom a musí čeliť i nepriazni počasia, na renováciu jeho drevených plôch sa preto hodí transparentný Luxol Lak s UV ochranou. Jednoducho sa aplikuje a náter dlho vydrží.