Pre príjemné cestovanie

Nie každý si môže dovoliť drahú dovolenku lietadlom, a tak si cestu k moru musíme "odtrpieť" v aute alebo autobuse. Pre ženy je ťažké zostať počas celej cesty svieža a pôvabná, ale aj táto zlá etapa dovolenky sa dá prežiť bez problémov, ak sa budete držať našich rád.

 

Na cestu si zoberte praktický vankúšik, ktorý sa prikladá okolo krku. Poloha počas sedenia nebude taká namáhavá, aj keď sa vám nepodarí zaspať. Je dobré zobrať si na cestu walkmana a počúvať obľúbenú hudbu. Dobré sú aj chrániče na oči. Môžete si ich pripraviť z kúska mäkkej bavlnenej látky a upevniť na hlavu pomocou klobúkovej gumy. Pomôžu vám odpútať sa od okolitého prostredia a využiť cestovanie na vlastnú relaxáciu.
Vzduch v autobuse je suchý a môže mať za následok zvieravé pocity na tvári. Do príručnej batožiny si preto nezabudnime vložiť malú fľaštičku s kvalitnou tonizačnou vodou bez alkoholu a bez parfému. Poslúži aj prevarená voda alebo minerálka. Ústa si ošetrujeme balzamom alebo jelením lojom. Napriek tomu sa môže stať, že nám opuchnú viečka. Na konce ukazovákov nanesieme trochu očného gelu, prstami pritlačíme ku koreňu nosa a dvadsaťkrát jemne obídeme cez viečka k vnútorným kútikom a späť.
Počas cesty príliš neholdujeme jedlám a nápojom, nehovoriac o alkohole. Na cestu nám postačí čerstvé ovocie a zelenina, ktorú si doma pripravíme a vložíme do miktrotenových vrecúšok. Obsahujú vodu i vitamíny s čím telo vystačí. Pri občasných prestávkach je dôležité čo najviac času venovať pohybu, aby sa tak zabránilo opuchom nôh.
O zbytočnosti cigarety netreba ani hovoriť. Po jej vyfajčení sa zúžia cievy, čo fyzickej kondícii rozhodne neprospeje.