MS 20 - opäť boj o záchranu

Slováci sa vo svojom treťom stretnutí stretli so Švajčiarskom. Tento zápas bol zároveň bojom o štvrťfinále, v ktorom ale naši hokejisti od začiatku ťahali za kratší koniec. Prvý gól stretnutia strelil Hoffmann, Slováci však o minútu zásluhou Šišovského vyrovnali. V dvanástej minúte však prekvapil Riečického nahodením od červenej čiary Schlumpf. Vyrovnanie mohlo prísť na konci tretiny, keď bol vo vlastnom oslabení pri úniku faulovaný Majdan, ale nariadené trestné strieľanie mu absolútne nevyšlo. Švajčiari však zbytok svojej presilovky využili a zvýšili na rozdiel dvoch gólov zásluhou Bartschiho.

Do druhej tretiny vymenil Riečického v bráne Hollý a Slováci dokázali opäť znížiť. Po peknej Vandasovej prihrávke trafil odkrytú bránu Hrivík. V polovici zápasu si však vybojoval puk Niederreiter a strelou do vinkla opäť zvýšil.

Tretiu časť hry začali Slováci s nasadením a podarilo sa im najskôr zásluhou Šťastného znížiť a neskôr individuálnu akciu predviedol kapitán Pánik a strelou do vinkla Konzovej brány dokonca vyrovnal. Lenže už o dve minúty naša obrana nepokryla Švajčiarov a z dorážky ich poslal opäť do vedenia Walser. Stav na konečných 6:4 spečatil strelou do prázdnej brány Pestoni a Slovákov odsunul do bojov o záchranu.

Švajčiarsko - Slovensko 6:4 (3:1,1:1,2:2)

Góly: Hoffmann, Schlumpf, Bartschi, Niederreiter, Walser, Pestoni - Šišovský, Hrivík, Šťastný, Pánik

V poslednom zápase v skupine Slováci nestačili na rozbehnutých Fínov, ktorým podľahli bez väčšieho odporu 6:0. V prvej tretine vyslali naši reprezentanti iba dva puky na súperovu bránu, ani jeden z nich za brankárom Ortiom však neskončil. Naopak severania sa presadili až trikrát. Hneď v druhej minúte skóroval Salomaki, v siedmej minúte využil presilovku Jokipakka. V polovici tretiny pridal druhý gól v presilovke aj Haula a prakticky rozhodol o osude zápasu.

Štvrtý gól pridal v ďalšej presilovke Donskoi, piaty presný zásah dokonca vo vlastnom oslabení si pripísal na konto Haula a vyhnal Hollého z brány. Toho nahradil Riečický. Ten neinkasoval skoro desať minút, potom ho však prekonal Virkkunen.

Tretiu tretinu Fíni už len dohrávali a do ich brány sa postavil Aittokallio, ktorý si pripísal sedem úspešných zákrokov. Nepadol už ani jeden gól a Slováci odchádzali opäť porazení.

Slovensko - Fínsko 0:6 (0:3,0:3,0:0)

Góly: Haula 2, Salomaki, Jokipakka, Donskoi, Virkkunen

Po tomto výsledku tak Slováci druhý rok po sebe putujú do skupiny o záchranu, kde sa stretnú s Nórskom a v bratskom súboji aj s Českom.

Konečná tabuľka A-skupiny:
(Tím, zápasy, výhry, výhry po presĺžení/nájazdoch, prehry po predĺžení/nájazdoch, prehry, body, skóre)
1 USA 4 3 1 0 0  11   15 : 4
2 FIN 4 3 0 1 0   10   17 : 4
3 SUI 4 2 0 0 2    6   11 : 13
4 SVK 4 0 1 0 3   2    7 : 19
5 GER 4 0 0 1 3   1    5 : 15