MS 20 - Slováci s dvomi bodmi po dvoch zápasoch

Slovenskí reprezentanti do 20 rokov odštartovali majstrovstvá sveta v hokeji dôležitým súbojom s Nemeckom, a aj keď mladí Nemci našich prestrieľali pomerom 48:39, nakoniec ťahali za kratší koniec. Po bezgólovej prvej tretine, v ktorej nepremenili Nemci trestné strieľanie, sa hneď osem sekúnd po začiatku druhej časti presadil kapitán Pánik a poslal Slovákov do vedenia. Nemci však do konca tretiny vyrovnali zásluhou Haunera. Tretia tretina ďalšie góly nepriniesla a tak rozhodlo predĺženie, v ktorom malo Slovensko výhodu presilovej hry, ktorú využil Hrivík a zabezpečil pre svoj tím dôležité dva body.

Nemecko - Slovensko 1:2pp (0:0,1:1,0:0 - 0:1)

Góly: Hauner - Pánik, Hrivík

V ďalších zápasoch našej skupiny Švajčiarsko zdolalo Nemecko 4:3 a USA vyhrali s Fínskom až po predĺžení.

V druhom zápase s obhajcami titulu z USA slovenskí mladíci nemali žiadnu šancu, aj zásluhou Hraška, ktorý inkasoval trest na 5 minút a do konca zápasu. Američania hrali bez problémov a s minimálnym odporom, v prvej tretine naši vystrelili jeden(!!!) krát na bránu a s tým sa vyhrať nedá. Až za rozhodnutého stavu po dvoch tretinách sa začali Američania šetriť a dovolili Slovákom aj niečo viac, ale tí žiadnu šancu nevyužili a utrpeli vysokú prehru. Jediný gól našich strelil v druhej tretine Jurčo.

USA - Slovensko 6:1 (2:0,4:1,0:0)

Góly: Palmieri 2, Coyle, Brown, Shore, Etem - Jurčo

V druhom zápase zdolalo Fínsko Švajčiarko jasne 4:0.