Krehký piškótový rez

Krehký piškótový rez

Potrebujeme:

Na cesto: 2 vajcia, 4 PL vlažnej vody, 150 g práškového cukru, 1 vanilkový cukor, 90 g solamylu, 90 g polohrubej múky, 1 prášok do pečiva

Na plnku: 500 g jemného tvarohu, 1 kyslá smotana, 1 šľahačková smotana, 1 vanikový cukor, 150 g práškového cukru, zavárané broskyne, 100 ml šťavy z kompótu, 1 želatinový stužovač za studena Dr. Oetker, 2 pl citrónovej šťavy a citrónová kôra

 

Postup:

Korpus: Celé vajcia šľaháme so 4 pl vody do peny, pridáme cukor práškový aj vanilkový a dôkladne vyšľaháme. Postupne pridáme múku zmiešanú so solamylom a práškom do pečiva. Zmes vylejeme na plech vystlaný papierom na pečenie, uhladíme a dáme upiecť do rúry vyhriatej na 170°C.

Plnka: Tvaroh vymiešame s cukrami, kyslou smotanou, citrónovou kôrou a šťavou. So sladkej smotany vyšľaháme hustú šľahačku. 100 ml kompótovej šťavy zmiešame so stužovačom podľa návodu a spolu so šľahačkou primiešame k tvarohovej zmesi. Broskyne (môžu byť aj mandarínky) nakrájame na malé kúsky a zamiešame do hotového krému.

Upečený koláč prevrátime na nový papier na pečenie. Spodný papier opatrne stiahneme. Vychladnutý koláč priečne prerežeme na dve časti, naplníme tvarohovou zmesou a necháme odpočinúť v chladničke. Koláč je krehký, preto si ho môžeme najprv prekrojiť po šírke na dve časti a následne každú časť zvlášť priečne prerezať, tak sa nám to určite podarí). Vrch môžeme poprášiť práškovým cukrom. Podávame s kávičkou.

Dobrú chuť!