Jablková torta s mascarpone

Jablková torta s mascarpone

Vystačí na: asi 12 porcií
Doba prípravy: asi 45 minút
Doba pečenia: asi 15 minút


Prísady:
Na cesto:
130 g polohrubej múky
1 KL Kypriaceho prášku do perníka Dr.Oetker
1 KL preosiateho kakaa
50 g cukru
75 ml mlieka
50 ml oleja
1 vajce

Na náplň:

400 g ošúpaných a na kúsky nakrájaných jabĺk
50 g cukru
½ KL mletej škorice
100 ml vody
2 ks Zlatého klasu Premium Dr.Oetker
300 ml vody
400 ml mlieka
35 g cukru
250 g mascarpone
1 balíček Želatínového stužovača Dr.Oetker
100 ml vody

Príprava:

1. Na prípravu cesta v mise zmiešame múku s kypriacim práškom do perníka, kakaom a cukrom. Pridáme mlieko, olej a vajce a všetko dôkladne vymiešame dohladka. Cesto nanesieme do vymastenej a múkou vysypanej formy (ø 26 cm). Vložíme do predhriatej rúry na 170 °C a pečieme asi 15 minút. Korpus necháme vychladnúť.
2. Jablká vložíme do hrnca. Pridáme cukor, škoricu, zalejeme 100 ml vody a podusíme, aby jablká zmäkli. Zlatý klas rozmiešame vo vode, nalejeme na jablká a ešte asi 1 minútu povaríme. Necháme mierne vychladnúť a potom nanesieme na korpus.
3. Na prípravu náplne uvaríme Zlatý klas s mliekom a cukrom podľa návodu na obale a za občasného miešania necháme vychladnúť. Do misy vložíme mascarpone, pridáme Zlatý klas a elektrickým ručným šľahačom vyšľaháme dohladka. Želatínový stužovač zmiešame s vodou podľa a ihneď vmiešame do náplne. Túto náplň nanesieme na jablkovú náplň, uhladíme a odložíme aspoň na 2 hodiny do chladničky.

Tip: Namiesto 1 tortovej formy (ø26 cm) môžeme použiť 4 vykrajovacie formy (ø10,5 cm).

 

Premium Zlatý klas s prírodnou vanilkou
Vyskúšajte novú receptúru osvedčenej klasiky a doprajte výnimočnú chuť svojim dezertom.  Zlatý klas prichádza s prémiovou verziou a poteší aj tých najnáročnejších. Obsahuje totiž vanilkový struk a extrakt z vanilky Bourbon z ostrova Madagaskar.