• 27.11.2022

Interaktívne hračky sú skvelou voľbou pre deti rôzneho veku

Deti milujú hračky akéhokoľvek druhu. Určité špeciálne miesto však majú u detí hračky, ktoré niečo „robia“. Či už ide o vydávanie nejakých zvukov, blikanie, jazdenie a podobne, takéto hračky dokážu vždy zaujať.

Interaktívne hračky zaujmú deti už od malička

Spoločne ich môžeme označiť ako interaktívne hračky. Jednoducho povedané, ide o hračky, ktoré reagujú na podnety dieťaťa. Okrem toho, že sú zábavné, deti si s nimi rozvíjajú motorické schopnosti, logické myslenie, spoznávajú farby a zákonitosti ako príčina-následok a rozvíjajú si aj slovnú zásobu. Vhodnú interaktívnu hračku nájdete pre deti rôznych vekových kategórií. Ak váhate s výberom, poradíme vám.

Interaktívne hračky pre najmenšie deti by mali byť v prvom rade farebné, aby dieťa zaujali. Deti si s nimi rozvíjajú sluch, hmat aj zrak a učia sa farby. Ideálne sú rôzne plyšové hračky, keďže sú mäkké a ak majú aj nejaké trblietavé, či šuštiace prvky, bude to len plus. Na takýchto plyšákoch sa môžu deti učiť aj časti tela. Hlavne, aby mali rôzne zvukové a svetelné efekty.

Pre deti vo veku od 2 do 3 rokov sú vhodné hračky, s ktorými si budú rozvíjať zmysly, motoriku a pamäť. Zvieratká, ktoré vydávajú zvuky, sú stále skvelé, ale určite ich zaujmú aj iné hračky, ktoré sú farebné, majú rôzne tvary a môžu sa s nimi učiť napríklad čísla. Deti už oveľa viac vnímajú spomínanú príčinu-následok.

Hračky, s ktorými by sa zabavili aj dospelí

Deti predškolského veku sa rady hrajú „na niečo“, napríklad na učiteľa, na veterinára, na policajta a podobne. Obľubujú preto hračky, ktoré súvisia s rôznymi povolaniami. Vhodné sú aj interaktívne zvieratká, o ktoré sa deti starajú. Ako príprava do školy poslúžia hračky, pri ktorých musia deti riešiť primerane zložité logické úlohy a tak si rozvíjajú svoju logiku.

Moderné hračky pre školákov často zaujmú aj dospelých. Väčšinou sa v takýchto hračkách využívajú moderné technológie. Skvelou voľbou sú rôzne hračky na diaľkové ovládanie, ktoré sa v súčasnosti dajú ovládať už aj mobilnou aplikáciou, či dokonca hlasom.