Čo je erekcia a aké problémy sú s ňou spojené?

Erekcia je alfou omegou pre kvalitný sexuálny život. Pokiaľ nie je chlap schopný dosiahnuť erekciu, v takom prípade nie je možný pohlavný styk. Mnoho chlapov má s erekciou nejaké problémy, čím je negatívne ovplyvnený sexuálny i partnerský život. Takýmto problémom nie je rozumné sa vyhýbať, oveľa dôležitejšie je ich riešiť.

V tomto článku sa dozviete, čo je erekcia, aké problémy s ňou súvisia a dozviete sa konkrétne praktické rady, ktoré pomôžu zlepšiť mužskú erekciu.

Čo je erekcia?

Erekcia je úplné stoporenie mužského pohlavného údu, ktorý nastáva na základe vzrušenia. Aby prebehla erekcia, musí jej predchádzať sexuálna stimulácia. Stoporenie možno charakterizovať ako určitý proces a jeho výsledkom je práve spomínaná erekcia.

Z biologického pohľadu existuje 6 fáz erekcie:

    1. Pokojová fáza - v tejto fáze dochádza k normálnemu prekrveniu mužského pohlavného údu
    2. Fáza začiatku stimulácie - začiatok procesu stoporenia na základe sexuálnej stimulácie
    3. Fáza tumescencie - jedná sa o fázu rýchleho prekrvenia
    4. Fáza úplnej erekcie - penis v tejto fáze dosiahne maximálne rozmery a stoporenie
    5. Fáza rigidnej erekcie - táto fáza nastáva tesne pred orgazmom a trvá len krátku dobu
    6. Fáza detumescencie - posledná fáza erekcie, ktorá nastane okamžite po vyvrcholení a ejakulácií (nastáva koniec stoporenia, čo má za následok, že mužský penis ochabne)

Problémy s erekciou

Problém s erekciou alebo jej porucha sa odborne nazýva erektilná dysfunkcia. Jedná sa o stav, kedy nie je možné dosiahnuť plnohodnotnú erekciu – teda nie v požadovanej tuhosti a čase. Jednoducho povedané, chlap s erektilnou dysfunkciou nie je schopný pohlavného styku a niekedy sa stáva, že schopnosť dosiahnuť erekciu sa úplne vytratí.
Okrem erektilnej dysfunkcie môžu nastať aj iné problémy, ktoré sú spojené s erekciou. Napríklad slabá alebo nedostatočná erekcia, krátka erekcia, oneskorená alebo bolestivá erekcia.

V dnešnej dobe sú spomínané problémy s erekciou bežné. Takmer každý chlap sa dostal do situácie, kedy vznikol problém s erekciou. No vo väčšine prípadoch tento problém zmizne sám. Dôvodom je zvyčajne nadbytočný stres a únava. V opačnom prípade vyhľadajte odbornú pomoc.

Praktické rady, vďaka ktorým zlepšíte erekciu

Je bežné, že problémy s erekciou sú občasné a nie trvalé. Väčšinou sú spôsobené psychickými príčinami, prípadne rôznymi zlozvykmi, ktoré na erekciu vplývajú. V takom prípade vám môžu pomôcť nasledujúce praktické rady, vďaka ktorým si zlepšíte svoju erekciu:

  •      Zostaňte v pokoji – vyhýbajte sa stresu
  •      Doprajte si kvalitný a dostatočne dlhý spánok
  •      Dbajte na zdravú a vyváženú stravu
  •      Udržujte sa v kondícií - pravidelne sa hýbte
  •      Vyhýbajte sa fajčeniu, alkoholu a drogám
  •      Komunikujte o problémoch s partnerkou / ženou
  •      Kúpte si výživový doplnok na podporu erekcie - napríklad E-reX 24

Ak by však problémy s erekciou trvali dlhšie (viac ako šesť mesiacov), v takom prípade je nutné ich začať riešiť s odborníkom. Nespoliehajte sa iba na domácu liečbu, ale vyhľadajte lekára, ktorý vám s problémami erekcie pomôže.