Domáca dielňa plná praktického náradia

Mať doma vlastnú autodielňu je snom nejedného muža. Nemusíte byť profesionálny automechanik, aby ste mohli na vašom aute robiť bežné opravy či výmenu kolies. Potrebujete na to len správne vybavenie. Pripravili sme prehľad tých najdôležitejších náradí a zariadení, ktoré v dielni potrebujete.

Malé náradie

Je to základ, bez ktorého by ste veľa na vašom aute neopravili. Či už to bude vŕtačka, zverák alebo kvalitná gola sada. Hoci ide o drobné náradie, práca s nimi vám pôjde omnoho jednoduchšie.

Vyvažovačka

Toto zariadenie nájdete v každej autodielni. Ak sa chystáte pracovať s kolesami, po každej manipulácii s nimi je potrebné ich vyvážiť. V opačnom prípade vás vplyvom nesprávneho vyváženie môžu prekvapiť vibrácie volantu aj celého automobilu.

Zdvihák

Bez zdviháku by ste mnohokrát opravovali auto len ťažko. Na trhu nájdete mechanický, hydraulický alebo pneumatický. Ak neplánujete robiť veľké opravy, ktoré zahŕňajú napríklad zváranie, postačí vám aj hydraulický alebo mechanický.

Sťahováky

Pri oprave motora a podvozku sa bez sťahováka nezaobídete. Podľa potreby si môžete vybrať sťahovák ložísk, guľových čapov, pružín, puzdier a vstrekovačov.

Autodiagnostika

Dnes sú vozidlá plné elektroniky a ak chcete svoju dielňu posunúť na vyššiu úroveň, vhodnou kúpou bude autodiagnostika. Jej kúpu netreba podceniť a nakupovať treba len z overených obchodov a eshopov. Môžete sa tak vyhnúť podvodníkom s lacným a nekvalitným tovarom. Moderné autodiagnostiky sa dajú pripájať cez Bluetooth, takže vám už nebudú zavadzať žiadne káble a mnohé spárujete aj so svojim smartfónom. Chcete zariadenie využívať ako profesionál a vyťažiť z neho maximum? Podarí sa vám to so školením na jeho využívanie.

Na čo pri zariaďovaní nezabúdať?

Zadovážte si pracovný stôl, takzvaný ponk, a pozor aj na dobré osvetlenie. Okrem toho netreba zabúdať na bezpečnosť pri práci. Chýbať by preto nemali ochranné pomôcky ako rukavice, okuliare a pevná pracovná obuv.