Čokoládovo-pudingová torta. Jednoducho, rýchlo a bez výčitiek

Sviatok zaľúbených sa blíži a ak aj vy hľadáte inšpiráciu na perfektný valentínsky darček, máme pre vás tip. Prekvapte svoju polovičku touto zdravou čokotortou, veď láska predsa ide cez žalúdok. Na jej prípravu potrebujete len pár ingrediencií, takže ju máte hotovú raz-dva a úspech zaručený. Veď kto by nemal rád spojenie lahodných chutí čokolády, ovocia a šľahačky? Tradičný recept obľúbenej maškrty sme navyše vylepšili o zdravé suroviny, aby ste si ju mohli dopriať bez strachu o vašu postavu. Prečítajte alebo pozrite si náš recept a pustite sa do toho. Vlastnoručne pripravený, zdravý a chutný darček povie o vašej láske viac ako tisíc ruží.

Čo budete potrebovať?

    • 1 lyžičku kakaa
    • 1 proteínovú palacinku KetoDiet s vanilkovou príchuťou
    • 4 proteínové tyčinky KetoDiet s príchuťou čokolády

Na plnku:

    • 3 proteínové pudingy KetoDiet s čokoládovou príchuťou
    • 500 ml mlieka
    • 1 smotana na šľahanie
    • 100 ml vody

Postup

    1. Najprv na strúhadle nahrubo nastrúhame proteínové tyčinky.
    2. Pridáme palacinkovú zmes, 1 lyžičku kakaa, 100 ml vody a všetko poriadne premiešame. Na plech si pripravíme papier na pečenie, vysypeme pripravenú zmes a lyžicou uhladíme. Dáme piecť na 180 °C (teplý vzduch) na 8 až 10 minút.
    3. Kým sa korpus upečie, zatiaľ do misky vysypeme 3 vrecúška čokoládového pudingu a pridáme 500 ml mlieka, rozmiešame pomocou mixéra a vložíme do chladničky zhruba na 30 minút, aby nám puding stuhol. Medzitým si vyšľaháme šľahačku.
    4. Stuhnutý puding následne jemne zmiešame so šľahačkou a lyžičkou kakaa.
    5. Vzniknutý krém natrieme na korpus, ktorý máme pripravený ideálne v tortovej forme, dozdobíme (napríklad malinami) a necháme zatuhnúť.

Dobrú chuť!

Ak máte radšej videorecepty, tento nájdete tu https://www.youtube.com/watch?v=i-p-ni0WzRU
Viac zdravých receptov nájdete na www.ketodiet.sk alebo https://www.youtube.com/user/KetoDietA