Auto pre začiatočníka ? Vyhráva Opel Astra

Kúpa auta je drahý a dlhodobý záväzok. Keď zúžite svoj nákupný zoznam na niekoľko dobrých modelov, je dôležité, aby ste sa uistili, že sa vám v nich bude pohodlne jazdiť. Ak ste začiatočník, rozhodne budete potrebovať auto, ktoré bude jednoduché na ovládanie.

Opel je správna voľba

Opel prichádza s dlho očakávaným Opelom Astra šiestej generácie. Záujem o crossoveri v dnešnej dobe stále pokračuje, ale autá ako nový Opel Astra ukazujú, že stále existuje dopyt po funkčnom hatchbacku. Nový Opel Astra prichádza s výrazným predným profilom v tvare V a množstvom ostrých línií. LED svetlá sú štandardne vpredu a vzadu, je možné taktiež pridať čiernu strechu na dodanie osobitejšieho štýlu. Opel je dynamický ako nikdy predtým, s čistými napnutými povrchmi a športovou prednou stranou novej značky Opel Vizor a kokpitom Pure Panel najnovšej generácie. Je sebavedomý a úplne nový Opel Astra bol hrdo navrhnutý, vyvinutý a vyrobený v centrále Opel v Rüsselsheime v Nemecku. Praktický kufor novej Astry s nastaviteľnou podlahou ponúka vodičovi a štyrom pasažierom pri sklopených zadných sedadlách objem batožinového priestoru až 1 339 litrov. Torzná tuhosť novej Astry je o 14 % vyššia ako u predchádzajúceho modelu. Pri brzdení poskytuje nový model silný brzdný výkon a zostáva vysoko stabilný v zákrutách aj v priamom smere, perfektné pre začiatočníka.

Opel Corsa alebo Opel Crossland

A čo tak Opel Corsa? Corsa sa bez ľútosti rozlúčila s genetikou koncernu GM a s otvorenou náručou prijala podstatu majiteľa PSA. Je ľahšia až o 108 kíl, pevnejšia, modernejšia, elektrická, ale aj širšia a dlhšia. Predovšetkým je lepšie vybavená a má čistejšie emisie. Má elegantný športový vzhľad. Mnoho začiatočníkov určite ocení automatický tempomat. Najznámejší model, ktorý je súčasťou rady SUV, značky Opel, prešiel výraznými úpravami. Opel Crossland je pripravený čeliť zvyšku roka so zjednodušeným dojazdom. Je výrazný, čistý a priestranný – všetky tieto tri atribúty spĺňa nový Opel Crossland X do bodky. Toto auto vyrobené v Nemecku napĺňa požiadavky vašich bežných dní, no zvládne aj vaše dobrodružstvá.