Ako na sezónnu údržbu interiéru auta?

Starostlivosť o auto patrí k celoročným záležitostiam. Čistota a hygiena v jeho interiéri nie je len záležitosťou komfortu, ale aj bezpečnosti a reprezentatívnosti. V udržiavanom aute sa cítime ako doma, presnejšie radi v ňom zotrváme dlhšie, než si vyžaduje samotná cesta. Na vstrebávanie zážitkov z jazdy alebo na rozhovor so spolucestujúcimi, tak aj na to budete môcť naďalej využívať svoje auto! Čo po tom, že sa končí leto? Jeseň má v starostlivosti o auto taktiež svoje špecifiká.

Čím ďalej viac dažďa a blata

Nevýhodou oproti letnej sezóne je zvýšená vlhkosť, ktorú si so sebou nesieme do auta. Jednou z najviac ohrozených plôch sú sedadlá a podlaha. Znečistené čalúnenie na sedačkách možno hĺbkovo vyčistiť, no usušenie prebieha najlepšie za priaznivého slnečného počasia.

Pred nutnosťou hĺbkovo čistiť sedačky chránime čalúnenie špeciálnymi auto tričkami. Ich hlavnou výhodou sú minimálne investície pri mimoriadne silnom polstrovaní. Už aj vo svojom štandardnom, univerzálnom modeli poskytujú veľmi luxusný vzhľad. Je za tým jednak sila syntetickej kože, ale aj odolnosť voči ušpineniu, ktoré podnecujú nenáročnosť na údržbu.

Väčšie nároky na čistotu, ale menšie starosti

Veľmi rozľahlú plochu v interiéri, ktorú nemožno obísť, predstavujú podlahy. Za daždivého počasia ju ohrozujeme nánosmi špiny, blata, kamienkov a iných opadaných nečistôt z topánok a oblečenia. Efektívnu sezónnu starostlivosť umožňujú moderné autokoberce vhodné pre každú automobilovú značku.

O ich funkčnosti rozhoduje dobre priľnavý povrch, resp. kompatibilita s pôvodným fixačným systémom. Vhodný autokoberec z velúru po pripevnení nekĺže a dobre odoláva pohybom nôh po podlahe. Protišmyková vrstva je základom, no jednoduchá údržba skvelou pridanou hodnotou aj tejto ochrannej výbavy v interiéri auta.