3 lahodné drinky, ktoré rozhýbu spomalený metabolizmus

3 lahodné drinky, ktoré rozhýbu spomalený metabolizmus

  • Zelený čaj s ľadom a citrónom

Zelený čaj má vedecky dokázané pozitívne účinky na redukciu hmotnosti. Je to hlavne vďaka antioxidantom, ale aj kofeínu a ďalším stimulantom. Denne si doprajte 2 až 3 šálky tohto čaju v rámci kvalitného pitného režimu. Samozrejme, čaj si vždy pripravujte čerstvý a vyhnite sa akýmkoľvek sladidlám. Naopak, do čaju pridajte ľad a čerstvú citrónovú šťavu – telo bude musieť vynaložiť energiu na to, aby ho zohrialo.

  • Voda s jablčným octom

Ak sa rozhodnete pre tento nápoj, nepite ho dlhodobo a úplne sa mu vyhnite, ak máte ťažkosti so žalúdkom, pretože by ho mohol ešte viac podráždiť. Nemáte žiadne zdravotné problémy? Potom si denne doprajte 1 čajovú lyžičku jablčného octu, rozmiešanú v studenej vode. Môžete pridať aj malé množstvo medu. Nápoj nepite naraz, ale v malých množstvách počas celého dňa.
Nechce sa vám do požívania jablčného octu? Potom skúste obyčajnú vodu s citrónom a čerstvými bylinkami, aj tá má blahodarné účinky na činnosť metabolizmu i celkové zdravie.

  • Zelené smoothie

Niekedy je metabolizmus spomalený preto, že telu chýbajú dôležité látky. Vhodnou formou, ako mu ich dodať, je pitie smoothie z listovej zeleniny, ako je kel, mangold, špenát či brokolica. Táto zelenina obsahuje veľa vitamínov, minerálov, vlákniny, chlorofylu a ďalších látok, ktoré prospejú nielen fungovaniu metabolizmu, ale celému telu.

Ako si pripraviť zelené smoothie? V tomto prípade môžete popustiť uzdu fantázii. Stačí, ak sa pri jeho príprave budete riadiť týmto pravidlom: na jednu porciu použite približne 1 šálku rozličnej listovej zeleniny, pridajte 1/2 šálky vody alebo rastlinného mlieka podľa preferencií a 1,5 šálky ovocia (ak chudnete, tak ideálne sú kyslejšie druhy). Ak chcete zo smoothie urobiť náhradu jedla, nebojte sa pridať aj oriešky, semienka, poprípade použiť škoricu či kakao.