Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Čo urobiť pre to, aby sme boli šťastnejší?

Cieľom a motiváciou každého je byť šťastný.  Prajeme si šťastie pri každých významných momentoch a gratuláciách. Niektorí ľudia sa však nedokážu tešiť z maličkostí, dokonca ani z  významných vecí, či dosiahnutého úspechu. Kde je chyba? Možností je viac, my vám ponúkame exkluzívny návod na to, ako byť šťastnejší, dokonca aj bez sileného koncentrovania sa na šťastný život.

1. Neustále sťažovanie sa na všetko a všetkých ľudí je záhubou

Je to cesta k nešťastným dňom a k nešťastiu samotnému. Nikto nechce byť v spoločnosti niekoho, kto sa neustále sťažuje. Dôvod na sťažovanie si však chronicky toxickí ľudia vždy nájdu. Áno, toxickí ľudia sú stále v našej prítomnosti. Nikomu takáto spoločnosť neprospieva. Pozrite sa na svet z inej perspektívy a nesťažujte sa už toľko! Vážte si to, čo máte. Niektorí ľudia v Afrike nemajú vodu, ani jedlo a vy ho máte, tak sa nad tým pokúste zamyslieť.

2. Neohovárajte iných a nezmýšľajte o nich zle
Nikdy nemôžeme súdiť životy druhých, lebo každý človek pozná iba svoje bolesti. Prestaňte súdiť iné ľudské životy a začnite od seba. Neohovárajte iných, aký život žijú, zamerajte sa na seba. Nezmýšľajte o nich zle, neuvažujte o druhých vôbec, zbytočne plytváte energiou.

3. Skúšajte nové veci a nebojte sa zmien
Veľmi veľa ľudí sa bojí urobiť radikálnu zmenu v živote. Sústreďte sa na pozitívnu zmenu, urobte niečo pre seba. Nebojte sa zmeniť prácu, vymeniť priateľa, odsťahovať sa, skúste dosiahnuť to, čo chcete. Žijete iba raz, tak život prežite naplno a neprežívajte. Ak chcete bývať na samote pri lese, tak si vyberte samotu pri lese a prestaňte bývať v paneláku s hlučnými susedmi.

5. Stop negatívnym myšlienkam!
Ak sa budete stále sústreďovať len na negatíva, budú sa aj všade vo vašom živote zobrazovať. Pamätajte si tajomstvo vesmíru, že to, na čo myslíte, to aj pritiahnete. Takže odteraz už iba pozitívne myšlienky, negatívnym dajte raz a navždy pokoj.  Ak prídu negatívne myšlienky, odožeňte ich od seba.

6. Pomôžte v núdzi
Či je to malá pomoc bezdomovcovi na ulici v podobe chlebíka, alebo peňažný príspevok na detský domov, alebo ligu proti rakovine. Darujte aspoň euro a niekomu môžete pomôcť vo veľkej veci. Pocit zadosťučinenia vám prinesie veľký vnútorný pokoj.

7. Choďte radšej na výlet a prestaňte nakupovať hmotné veci
Zážitky z výletov, ich plánovania a samotného spoznávania, sú oveľa hodnotnejšími darmi a spomienkami, ako keď si kúpite nový televízor či tablet. Hmotné veci vás nikdy nedokážu spraviť tak šťastnými, ako zážitky a výlety.

 8. Venujte sa viac partnerovi a rodine
Dnes je človek zahltený množstvom pracovných povinností, nič nestíha. Darujte ČAS ľuďom, ktorí si to naozaj zaslúžia. Vašej rodine a priateľom! Osobné vzťahy sú vždy najcennejšie. Menej času trávte na sociálnych sieťach a radšej strávte deň so svojimi najbližšími a darujte im úsmev.
Pamätajte, šťastie je rozhodnutie, ktoré pramení z nás.
 
Natalie
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/rados%C5%A5-sloboda-vydanie-%C5%A1%C5%A5astn%C3%BD-2483926/