Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Ako žiť šťastný život?

 Je vaše šťastie závislé od vonkajších vecí? Stáva sa vám, že sa na niečo veľmi tešíte, ale keď daná „šťastná“ situácia príde, neviete si ju vychutnať? Potom ste sa s najväčšou pravdepodobnosťou doteraz nenaučili byť šťastným a tešiť sa zo života.

Základné pravdy o šťastí

Najväčšou pravdou o šťastí je, že šťastie nie je ukryté vo vonkajších veciach. Vyššia moc zariadila, že šťastie je schované v ľudskom srdci. Existujú tisíce príkladov, ktoré danú múdrosť potvrdzujú. Každý z nás si môže vybrať, ako bude na konkrétnu situáciu reagovať. Denne robíme stovky rozhodnutí, ktoré ovplyvňujú naše šťastie. Nahnevať sa alebo zostať pokojným? Hádka alebo konštruktívny rozhovor? Nechám sa ovplyvniť zlou náladou kolegov alebo zostanem pozitívnym? Nahnevá ma ranný dážď alebo nájdem na kvapkách vody niečo pozitívne? Ak sa naučíte správne rozhodovať v tých najobyčajnejších situáciách, váš život bude oveľa pozitívnejší.
 
Azda druhou najdôležitejšou pravdou o šťastí je, že spočíva v maličkostiach. Skúste ráno po prebudení poďakovať za všetko, čo máte. Dajte si cieľ, že budete prevádzať „ďakovací rituál“ každučký deň. Tešte sa z partnera, ktorý spí vedľa vás. Buďte vďační za každý nový deň, pohľad na slnečnú alebo zamračenú oblohu, chutné raňajky, cestu do práce. Vážte si všetko, čo máte. Naučte sa vnímať a tešiť sa zo všetkého. Pocítite zázračnú zmenu vo svojom srdci.

8 „obyčajných“ pravidiel, ktoré pomáhajú pri dosiahnutí šťastia

1. Snažte sa nájsť činnosť, ktorá vám spôsobuje radosť. Ak to nie je práca, zamerajte sa na aktivitu, ktorej sa budete venovať vo voľnom čase. Píšte, športujte, pestujte rastliny, háčkujte alebo maľujte! Snažte sa v týchto činnostiach zdokonaľovať.
 
2. Problémy sa nevyhýbajú nikomu z nás. Nezabúdajte, že ťažkosti sú nato, aby sa riešili. Plakať nad rozliatym mliekom sa nevypláca, nepomôže vám.
 
3. Nikdy nezmeníte ľudí okolo vás! Naučte sa akceptovať ich takých, akí sú. V mnohých prípadoch je nemožné ovplyvniť veci a udalosti, ktoré sa dejú okolo nás. Prijmite ich a zbytočne neplytvajte silami na veci, ktoré nemôžete ovplyvniť.
 
4. Majte radi samých seba, akceptujte sa i s chybami a nedostatkami. Neberte sa vážne, veď nikto nie je dokonalý.
 
5. Neporovnávajte sa s ostatnými. Nezáviďte, neohovárajte, neposudzujte, nežiarlite a ani neodsudzujte! Zdanie veľakrát klame.
 
6. Naučte sa nahrádzať negatívne myšlienky pozitívnymi. Nepodporujte negatívne myslenie pozeraním správ, ktoré sú plné „zlých“ vecí a nešťastia.
 
7. Vyrazte do prírody a vnímajte. Smejte sa, trávte čas s ľuďmi, ktorí o to stoja a sú pozitívni.
 
8. Nepodceňujte menej významné skutočnosti, ktoré nadobudnutie pocitov šťastia ovplyvňujú – dostatočný spánok, pitný režim, zdravá strava, pekné oblečenie.
 
(-de-)
 

 


Autor fotografie:www.pixabay.com