Príďte si vymeniť rastliny na prvý zelený swap v Košiciach

Vo Výmenníku Wuppertálska sa vo štvrtok, 26. septembra , uskutoční prvý košický rastlinný swap. Pestovatelia si od 14:00 do 19:00, môžu medzi sebou vymieňať izbové rastliny a zúčastniť sa prednášok či workshopov. Cieľom tejto udalosti je vytvoriť priestor pre ľudí so spoločným záujmom a podporiť formu výmenného obchodu.

Swap je anglický výraz pre bezpeňažnú výmenu a v Košiciach bol doteraz orientovaný hlavne na oblečenie. Tento štvrtok však Košičanov čaká prvá výmena izbových rastlín a odrezkov.

“Pre účastníkov, ktorí si chcú odniesť novú rastlinku platí len jedno pravidlo: koľko rastliniek prinesiete, toľko si môžete odniesť. Radi prijmeme celé rastliny, ale aj odnože alebo odrezky. Účastníkov prosíme, aby priniesli len zdravé, nepoškodené rastliny. Budeme radi, ak k prinesenej rastline napíšete krátky popis - druh, zalievanie, starostlivosť, alebo jej príbeh,” vysvetlil jeden z organizátorov podujatia, Juraj Senič z OZ okolo.

Počas celého popoludnia budú dostupní dvaja odborníci z košickej botanickej záhrady, ktorí s radosťou poradia s určením prinesených rastlín a starostlivosťou o nich. Súčasťou podujatia budú aj prednášky o pestovaní rastlín pre začiatočníkov, bylinková dielnička, trh s prírodnou kozmetikou, odborné rozprávanie o izbových rastlinách, chutné občerstvenie a tiež tombola plná zaujímavých cien. Vstup je voľný.

Program prvého rastlinného swapu:

14:00 - 19:00 Swap rastlín

14:00 - 19:00 Kofeínové nabudenie od BØLGE.

15:00 - 18:00 Trh s Fressia (prírodná kozmetika), Pán Green (bio produkty) a Plantslover (betónové kvetináče)

16:00 - 16:30 Prednáška o pestovaní rastlín pre začiatočníkov s Denisou (Pán Green)

17:00 - 18:00 Bylinkové dielničky s Evou na tému: Bylinková soľ a poznávanie byliniek v záhrade

18:00 - 19:00 Ing. Robert Gregorek, PhD., rozprávanie nie len o izbových rastlinách

19:00 Tombola

Príďte si vymeniť rastliny na prvý zelený swap v Košiciach

Kontakt: Juraj Senič (OZ okolo) jurajsenic@gmail.com +421 904 138 574