Ako sa stať hostiteľom roka? Usporiadajte záhradnú párty

Kedy inokedy než práve v lete, kedy vám praje počasie aj fakt, že sú deti na tábore? Zvolajte známych , nažhavte gril, užite si pobyt na čerstvom vzduchu a oslňte ako skvelý hostiteľ. Poradíme vám, ako pripraviť skvelú záhradnú párty, ktorá vás nebude stáť veľa energie a hostia sa budú skvele baviť.

Uľahčite si prácu, ako je to len možné

Pozvite len toľko hostí, koľko je vám komfortné

Skvelú záhradnú párty totiž nerobí veľký počet hostí, ale spokojný hostiteľ. Nájdite si priestor na to byť hosťom, poseďte s ostatnými a užite si, čo ste prichystali. Nie je nič horšie ako vystresovaný hostiteľ, ktorý nemá na nikoho čas a behá od jedného k druhému. Preto si zoznam hostí starostlivo rozmyslite.

Neodkladajte, čo môžete nachystať vopred

V deň záhradnej párty si máloktorí hostitelia nájdu čas na seba. Venujú more času upratovaniu, aranžmá a vareniu a je to tak v poriadku. Vaša pracovitosť a snaživosť vás ale môže dohnať, ak necháte všetko na poslednú chvíľu. Stôl môžete prestrieť pokojne deň vopred. tiež zeleninu a ovocia si pokojne nakrájajte skôr. V potravinových dózách zostanú krásne čerstvé.
Chcete sa vyhnúť hromade špinavého riadu? Stavte na papierové poháre a tanieriky.

Jednorazové riadu áno, ale nie z plastu

Čakáte naozaj veľa hostí, ale nie ste si istí, že máte dostatok riadu a príborov? Nie je nič jednoduchšie, ako sa obrátiť na papierové tanieriky, tégliky a jednorazové drevené príbory. Predávajú sa vo väčšom balení, sú ekologickejšie než tie z plastu a nezruinujú vám rozpočet. Navyše na vás po skončení grilovačky nečaká ani drez a ani umývačka.

Na čo sa počas príprav záhradnej párty zamerať

 

Záhradné párty na stojáka nikoho nepotešia

Ak bývate v domčeku so záhradou a máte v pláne usporiadať záhradné párty častejšie, nákupu zahradného nábytku sa nevyhnete. Mať kam usadiť hostí je základ a dostatočný počet miest na sedenie vám ušetrí stres s dopytovaním stoličiek u suseda.

Dobrou správou je, že ten kvalitný a spoľahlivý dnes už zoženiete nielen v kamenných predajniach, ale aj na internete. Nechajte si ho doviezť domov a preneste aspoň časť starostí na niekoho iného. Ak máte malú záhradku, zamerajte sa na stohovateľný nábytok, ktorý veľa miesta nezaberie ani zložený ani rozložený.
Myslite ako na mäsožravca, tak vegetariánov
Pripravovať záhradné menu pre samích mäsožravcov je hračka. Stačí navštíviť mäsiara, nachystať kvalitnú marinádu a nažhaviť gril. Lenže, čo ak sa medzi hosťami vyskytujú vegetariáni. Samozrejme im nemusíte celé menu prispôsobovať.

Pokiaľ ich ale pozvete, patrí sa im naservírovať viac než len šalát caprese. Úspech budete mať ako s nakladanou cuketou s cesnekovou bagetou, tak grilovaným ananásom alebo napríklad tofu medailónikmi. Navyše vás budú vnímať ako naozaj pozorného hostiteľa a iste to ocenia.

Buďte pripravení na akékoľvek výkyvy počasia

Ideálnym riešením je záhradný párty stan. Hostia ocenia možnosť skryť sa pred horúcimi slnečnými lúčmi aj kvapkami dažďa. Naopak na vtieravú večernú zimu majte po ruke deky alebo prikrývky. A keď už sme pri tom večera: Nezabudnite na záhradné osvetlenie, aby vás tma nevyhnala domov.


Načo rozpustiť večierok sa západom slnka? Zapnite svetla, veď noc je ešte mladá.

Osvieženie na 3 spôsoby

 

Ako rýchlo vychladiť víno, pivo a iné nápoje?

Ak nemáte chladiaci box alebo veľký mraznička, vystačíte si s mokrými papierovými obrúskami alebo utierkami. Fľaše do nich dôkladne zabaľte a umiestnite do chladničky. Nápoje budú za pár minút dokonale vychladené. Záleží samozrejme na type pitie, ale spravidla do 10 minút budete mať fľašu piva aj sekt príjemne vychladené.

Kreatívne letné drinky lacno a rýchlo

Na záhradné párty profesionálneho barmana pozývať nemusíte. Efektné letné drinky zvládnete doma za pár minút. Stačí si v dostatočnom predstihu pripraviť ľad. Formičky naplňte kúsky ovocia alebo vetvičkou mäty a zalejte vodou. Výsledok bude skvele vyzerať napríklad v mojite, gin & Tonicu aj citronády.

Domáce zmrzliny zmiznú do poslednej

Sladká bodka na záver v sparnom letnom dni? Šľahačkové torty asi nikto neocení, ale po domácej jahodovej alebo vanilkovej zmrzline sa len zapráši. Recept na rýchlu domácu zmrzlinu nie je nijako náročný. Stačiť vám bude rozmixované ovocie, kvalitné jogurt a pár kvapiek citrónu a medu. Do niektorých pokojne pridajte aj alkohol. Taká pomarančová zmrzlina s campari alebo broskyňová s Aperol zmizne ako prvý.

Výzdoba na záhradné párty: Víťazí ovocie i plameniaky

Môžu sa vám zdať akokoľvek detinské, ale práve taká výzdoba má na záhradné párty najväčší úspech. Nájdete ich v obchodoch ako vo forme papierového riadu, tak svetelných dekorácií na záhradu, obrusov i napichovátek. Samozrejme platí, že všetko s mierou, aby vaše záhradné párty nepripomínala skôr detskú narodeninovú oslavu.

Výzdoba, z ktorej bude dýchať leto bude nákazlivá a do dovolenkového módu prepnú vaši hostia oveľa rýchlejšie. Veď cieľom záhradné párty nie je nič iné, než na chvíľu hodiť všetko za hlavu, oddýchnuť si a užiť si všetko dobré, čo so sebou leto prináša.