DENNÍK RELAX - ZAŽITE JÚL PLNÝ NEVŠEDNÝCH ZÁŽITKOV V REGIÓNE TRNAVA

ZAŽITE JÚL PLNÝ NEVŠEDNÝCH ZÁŽITKOV V REGIÓNE TRNAVA

 Viete, ako znie leto v Trnave a jej okolí? Našli sme pre vás podujatia, ktoré vás vtiahnu do jej skvelej atmosféry. Počas júla sa totiž región Trnava zmenil na obrovské javisko plné tanca, dobrej hudby a nezabudnuteľných zážitkov. Neveríte? Tak sa príďte presvedčiť.

  • Prehliadky mesta so sprievodcom

Nenechajte si ujsť jedinečný projekt Spoznajte Trnavu tak, ako ju zažili králi. Vďaka bezplatným prehliadkam objavíte poklady Malého Ríma v časoch stredoveku a vychutnáte si jedinečnú atmosféru. Konať sa budú od pondelka do piatku počas letných mesiacov júl a august, a začiatok prehliadky bude vždy o 10:00 hod. pred  Turistickým informačným centrom – Región Trnava. Na prehliadky sa nemusíte nikde prihlasovať, stačí len prísť. http://bit.ly/FreeToursTrnava

  • Leto na Korze

Strávte príjemný teplý podvečer na korze na Hlavnej ulici, v rámci ktorého sa vám predstavia hudobné kapely, sólisti, tanečníci, malé divadelné formy, folklór, tradície a ľudová hudba. Kultúrne zážitky pre všetkých si môžete užiť do konca augusta. Pre deti sú pripravené viaceré predstavenia vždy v stredu, piatok a nedeľu o 18:00 hod.

  • Proma frajdej

Srdce Trnavy bude v piatok 19. júla patriť mladým trnavským kapelám. V sade Antona Bernoláka tu o 19:00 hod. vystúpia Trnava Songwriters, blues-rocková kapela Beans and Bullets a punková kapela The Wilderness. Vstupné je pre všetkých zadarmo a ochutnať tu môžete kvalitné pivo, limonády, sirupy  a kávu.

  • Countryfest Bohunice

Užite si predĺžený víkend plný country, folkovej či bluegrass hudby. Od 19. júla do 21. júla sa bude v Jaslovských Bohuniciach konať ďalší ročník medzinárodného festivalu Country fest Bohunice. Tešiť sa môžete na Allana Mikušeka, Simu Martausovú, Družinu, Bystrík band a ďalších. Nebudú chýbať rôzne atrakcie pre deti, súťaž v pití piva, dogdancing či indiánska výprava do miestnych lesov.

  • Piknik v lanáči

Šplhnite si u svojich detí a vezmite ich 20. júla do Lanového centra v Trnave, kde sa bude konať Piknik v lanáči. Čakať ich bude veľa športových aktivít a zábavy. Vyskúšať si môžu lezenie na nízkych lanových prekážkach, po lezeckej stene alebo power fun. Nebude chýbať ani dobré občerstvenie, aby ste sa mohli popri všetkých aktivitách osviežiť.

  • Trnavské organové dni

Do Trnavy aj tento rok zavíta hudobná špička v hre na organe. V rámci festivalu Trnavské organové dni sa vám predstavia umelci z Poľska, Ruska, Talianska, Francúzska, Kazachstanu a Slovenska. Otvárací koncert sa uskutoční 26. júla o 20:00 hod. v Bazilike sv. Mikuláša a séria koncertov bude pokračovať až do 30. augusta vždy o 20:00 hod..

  • Koncert Jana Kirschner & Para

Vezmite svojich kamarátov a vychutnajte si jedinečný koncert v rámci Smolenického leta. V prírodnom amfiteátri pod zámkom totiž v piatok 26. júla vystúpi speváčka Jana Kirschner spolu s kapelou Para. Koncert však nebude len o zábave a hudobných zážitkoch, ale aj o dobročinnosti. Vďaka nemu prispejete na liečbu malej Emky.

  • Trnavský jazzyk

Trnava bude od 29. júla do 2. augusta žiť jazzom. Konať sa tu bude totiž 16. ročník open-air festivalu Trnavský jazzyk, ktorý sľubuje kvalitnú hudbu a nezabudnuteľný zážitok. Počas letných večerov si zadarmo vychutnáte špičkových umelcov z Českej republiky, Poľska, Maďarska, Španielska, USA a Slovenska. Celý festival vyvrcholí v piatok 2. augusta v Mestskom amfiteátri, kde vystúpi aj svetoznámy Richard Bona či mladý a talentovaný gitarista svetového formátu Andreas Várady.

Vďaka programu v regióne Trnava si tak užijete nezabudnuteľné leto. Okrem skvelých podujatí môžete navštíviť historické pamiatky či atrakcie. Dokonalé zázemie pre ich spoznávanie vám poskytnú rôzne ubytovacie zariadenia v Trnave: Holiday Inn****, Hotel Impiq****, Penzión Patriot*** či Hotel Spectrum***. Stačí si ich zarezervovať a vychutnať si dokonalé chvíle so svojou rodinou či priateľmi.
Podujatia Trnavské organové dni a bezplatné prehliadky mesta sú spolufinancované Ministerstvom dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Zdroj foto: Trnava Tourism

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava, so sídlom v Mestskej veži v Trnave.

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!