DENNÍK RELAX - Na hrad Strečno už v marci

Na hrad Strečno už v marci

Považské múzeum v Žiline otvorí brány hradu Strečno už počas marcových víkendov 17. – 18. 3. a 24. – 25. 3. v čase od 9.00 do 15.00 hod. Počas Veľkej noci bude jeho expozícia prístupná verejnosti od Veľkého piatku až po Veľkonočný pondelok. Posledný vstup do hradu je v rovnaký čas, ako je čas zatvorenia pokladne.

Návštevníkom aktuálne ponúkame ako súčasť prehliadky hradu jedinečnú trojrozmernú výstavu „Život v oblakoch – vysokohorské živočíchy“, ktorú pripravili zoológ Ladislav Hlôška z Považského múzea v Žiline a ornitológ a ekológ Miroslav Saniga z Ústavu ekológie lesa SAV vo Zvolene. Výstava pútavou formou ponúkne fascinujúci pohľad na život vysokohorských živočíchov v ich prirodzenom prostredí.

Od apríla môžu návštevníci do hradu vstúpiť denne, od pondelka do nedele, v čase od 9.00 do 17.00 hod. „Slávnostné otvorenie hradu sme naplánovali na nedeľu 29. apríla, kedy budú môcť naši návštevníci prežiť deň so Žofiou Bosniakovou, najznámejšou obyvateľkou hradu. Pripravili sme novú formu sprevádzania, ktorú, ak sa bude návštevníkom páčiť, budeme aplikovať počas sezóny aj v ďalších vybraných termínoch,“ doplnila Katarína Repáňová, správkyňa hradu Strečno.


Ďalšie informácie nájdete na: https://pmza.sk/na-hrad-strecno-uz-v-marci/

Autor:    Považské múzeum v Žiline
        Mgr. Michaela Koláriková