Odpustená nevera. Čo ďalej?

Po prevalení nevery ste mali pocit, že sa vám zrútil celý svet? Doteraz ste boli ochotní tak veľa obetovať pre vzťah a teraz si navzájom nedokážete ani pozrieť do očí? Okolie vám radí, aby ste neveru prekonali a úspešne, vo dvojici pokračovali ďalej. Máte spoločné deti, domácnosť, a preto nechcite o to prísť. Odpustená nevera je len začiatkom, ako začať v staro-novom vzťahu a ten už len zdokonaľovať.

Prestaňte sa už toľko obviňovať!  

Túto etapu už máte mať za sebou a viac sa už k tomu netreba vracať. Ak ste si odpustili a sľúbili krajší, úprimnejší vzťah, tak na tom pracujte. Ako na to zlé obdobie zabudnúť? Nezabudnete, ale prekonáte tak, že sa obklopíte pozitívnymi ľuďmi, začnete si viac dôverovať, pestovať svoje záľuby a keď sa objaví nejaký problém, tak na to už viac nemávnete rukou.

Zmena prostredia

Mnoho párov si po takomto období užije spoločnú dovolenku, zmení prostredie, aby ich negatívne spomienky aspoň na chvíľu neprenasledovali. Možno si toto prostredie obľúbite natoľko, že sa tam natrvalo usadíte. Čím viac vami toto obdobie „otriaslo“, odporúčame častejšie si užívať pohodu vo dvojici, viac sa rozprávať a nechať vzťah postupne utužiť. Po 4 až 6 týždňoch sa už vo vzťahu musíte posunúť. Zaznamenali ste tie najväčšie zmeny v pozornostiach, náklonnostiach, viac si doprajete nových zážitkov, ale rovnako rešpektujete súkromie toho druhého?

Tajnosti vždy boli a budú...

Preto je medzi ženami a mužmi taká vášeň! Obidvaja máte právo na debaty s najlepšími priateľmi a to aj s tým, že všetko zostane len medzi vami. Niekedy je lepšie nenútiť zhovárať sa o tom, čo bolo, ako by ste vtedy reagovali a či by ste boli ešte vôbec spolu. Platí, že žiadne malé tajomstvo nesmie ťažiť na duši, inak už hovoríme o klamstve a podrazoch. Ani na to vo svojich nových začiatkoch nezabúdajte!     

Tatiana
 


Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/srdcov%C3%A9-tepl%C3%A9-osvetlenie-kr%C3%A1sny-583895/