Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Mapa lásky, balóny, kemp. Originálne nápady na Valentína

Je pravda, že lásku by sme nemali vyznávať iba na Valentína. Dnes však žijeme v uponáhľanom a občas chaotickom svete, ktorý nám nedáva dosť priestoru na prirodzené prejavy emócií – slovami, aktivitami, darčekmi, dotykmi alebo spoločne stráveným časom. Práve preto si mnohí dávajú záležať na tom, aby svoju polovičku prekvapili naozaj originálnym spôsobom aspoň na Valentína. Nemáte tento rok žiadne dobré nápady? My vám pomôžeme.

Mapa lásky

Vyrobte svojej polovičke mapu lásky s miestami, ktoré sa nejakým spôsobom spájajú s vaším vzťahom: kaviareň, v ktorej ste mali prvé rande, mesto, v ktorom ste mali tú najkrajšiu spoločnú dovolenku, more, v ktorom ste sa kúpali spolu po prvýkrát, trasu vašich nedeľných prechádzok, vašu obľúbenú reštauráciu. Nezabudnite samozrejme ani na váš spoločný byt. Ak žijete oddelene, na mape vyznačte bydlisko vás oboch samostatne a tieto miesta spojte (alebo nakreslite do jedného srdiečka).

Mapa lásky, balóny, kemp. Originálne nápady na Valentína

Nemusíte ostať pri spomienkach. V prípade, že máte nejaké pevné plány do blízkej budúcnosti alebo spoločné cestovateľské sny, aj tieto môžete vyznačiť na mape lásky. Pokiaľ vaša polovička je chodiaca encyklopédia, nájdite nejaké zaujímavé historické alebo geografické fakty o každom mieste, a tie pridajte ako poznámky. V žiadnom prípade by sa však nemali javiť ako dôležitejšie, než tie spoločné zážitky.

Čo sa spôsobu výroby týka, buďte autentickí. Je jedno, či to bude vlastnoručná jednoduchá kresba, možno veľkolepá maľba alebo využijete svoje technické zručnosti a mapu vytvoríte v profesionálnom grafickom programe.

Otvor to, keď...

Vyrobte záchranné balíky vo forme obálok. Na každú jednu obálku napíšte, v akej situácii ju treba otvoriť, napríklad „Otvor to, keď ti chýbam,“ „Otvor to, keď sa pohádame“ alebo „Otvor to, keď si hladný.“ To, čo vložíte dovnútra, je len na vás. Môžu to byť odkazy, fotky, vtipné obrázky, cukríky, kupóny alebo poukážky. Mali by vyjadrovať vašu lásku, starostlivosť a to, že svoju polovičku poznáte veľmi dobre.

Mapa lásky, balóny, kemp. Originálne nápady na Valentína

Milovaná klasika

Pokiaľ váš vzťah len práve začal, predpokladáme, že túžite po súkromí a bezpečnom priestore na vzájomné spoznávanie. Ideálnym miestom na oslavu Valentína bude teda domáce prostredie. No týmto darčekom môžete prekvapiť aj niekoho takého, koho najobľúbenejšie programy sa spájajú s gaučom, ďaleko od veľkých davov a preplnených reštaurácií. Znie to jednoducho, no bude to skvelé: rande doma.

Predovšetkým urobte doma poriadok, ale tak, aby sa byt naozaj blyšťal. Buďte originálni, vyrobte kvety zo starých novinových papierov, časopisov alebo servítok. Bude to vyžadovať veľa času, preto s prípravou začnite v dostatočnom predstihu. Ak nemáte doma balóny, môžete si ich kúpiť v internetovom obchode heliumking.sk. Nájdete tu aj iné zaujímavé dekorácie, dokonca aj hélium do balónov.

Mapa lásky, balóny, kemp. Originálne nápady na Valentína

Aj keď sa v kuchyni nepohybujete ako ryba vo vode, aspoň jeden chod zo slávnostného menu pripravte vy. Rýchly hrnčekový koláč v tvare srdiečka alebo jednoduché usmievavé chlebíčky z lásky dokážu prekonať gastronomické počiny aj tých najväčších šéfkuchárov. Nezabudnite ani na zázvorovú limonádu, ktorú mnohí pokladajú za nápoj lásky. Tej fyzickej.

Vyznajte lásku stokrát naraz

Na prípravu tohto prekvapenia potrebujete len dva poznámkové samolepiace bloky (pre tých najromantickejších odporúčame ružové a v tvare srdiečka) a pero alebo fixku. Na každú jednu stranu bloku napíšte nejaký pekný osobný odkaz, vyznanie lásky alebo nakreslite srdce. Potom jednu polovicu papierikov nalepte na dvere spálne, druhú na paplón a vankúše. Ale ak máte dosť odvahy, času a nápomocných kamarátov, týmito milými odkazmi môžete zakryť aj auto alebo bicykel svojej polovičky.

Mapa lásky, balóny, kemp. Originálne nápady na Valentína

Kempujte doma

Aj vy ste ako deti stavali bunkre medzi posteľami, pod kuchynským stolom alebo na dvore u babky? Zoberte svoju polovičku na februárovú stanovačku uprostred vášho bytu. Klasický stan pravdepodobne na parketách alebo koberci nepostavíte, ale ponuka skladacích stanov posledné roky stále rastie, nejaký teda určite nájdete. Nezabudnite ani na čaj v termoske, pivo vo festivalových pohároch, výhľad na hviezdy (aj keď iba cez okenné sklo) a spacie vaky.

Mapa lásky, balóny, kemp. Originálne nápady na Valentína

Zdroj fotiek: freepik.com