Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Klamstvá vo vzťahu

Každopádne v zdravom fungujúcom vzťahu by klamstvá nemali byť, ale ide skôr o ideálny stav, ktorý žiaľ neexistuje. Je veľmi ťažko stanoviť hranicu, kedy ide o vedomé zamlčanie či obídenie pravdy a kedy ide už o klamstvo. Nájsť odpoveď nato, kto je "väčší klamár" nie je ľahké. Prevláda názor, že muži klamú viac, ale nie je tomu tak, pretože muži klamú približne rovnako ako ženy. Jediným dôvodom na tento mylný názor je, že muži sa dajú ľahšie odhaliť než ženy.

Kedy a prečo muži klamú

Často sa muži dopúšťajú klamstiev, keď chcú zapôsobiť na novú partnerku, keď sa chcú urobiť lepšími, prípadne aby sa vyhli konfliktom. Muži neznášajú konflikty alebo hádky a uvedomujú si, že nad ženou by v takomto prípade nezvíťazili.

Nevera

- Najčastejšie muži klamú asi pri neverách a to ako zákonitej manželke, tak aj milenke. Takýto muž urobí všetko preto, aby sa tie dve náhodou nestretli aj keď manželke tvrdí, že sú len „priatelia“.
- Muž, ktorý už raz podviedol a v slabej chvíľke sa priznal, pri ďalších neverách, bude zatĺkať až do smrti, pretože ten psychický stres, ktorý nasledoval po priznaní by už druhý krát neuniesol...
- Ak vám súčasný partner v hádke odrazu povie, že sex s „bývalou“ bol lepší, tak vedzte, že klame. Buď nebol dobrý od začiatku alebo vás chce len raniť, pretože preňho je sex dobrý.

Ženy a klamstvá

Je dokázané, že muži sú pri klamstve častejšie odhalení. Schopnosť žien prísť na klamstvá tkvie v ich lepšom porozumení reči tela a svojej intuícii. Táto schopnosť ženám neprináša len poznanie ale aj veľa bolesti a niekedy aj sebazaprenia. Pri štúdiu mozgu výskumníci za pomoci magnetickej rezonancie prišli k zaujímavým výsledkom, ktoré to vysvetľujú.

Ženy pri priamej komunikácii majú až 16 hlavných bodov v mozgových hemisférach, ktoré slúžia k dekódovaniu slov, zmien tónu hlasu a telesných signálov.

Muži majú v takomto prípade aktívnych len päť bodov, pretože mužský mozog sa vyvinul na priestorové úlohy a nie pre komunikáciu.

Ďalšou silnou zbraňou je ženská intuícia, ktorá bola vždy silnejšia ako mužská. Vývojom človeka a spôsobom života sa intuícia oslabovala a muži ju prestali využívať. Predpokladá sa, že sa vytvorila silnejšia u žien vzhľadom na jej poslanie matky. Každá z vás, ktorá už je mamou vie o čom sa hovorí aké je ťažké porozumieť dieťaťu, ktoré nevie hovoriť. Zároveň, žena svojou telesnou schránkou je slabšia, ale je schopná vycítiť hroziace nebezpečenstvo skôr ako muž. Podobne je to aj so zvieratami, ktoré vlastníte. Žena vie vycítiť psychický stav psa, mačky lepšie ako jej muž. A práve pre tieto dôvody žena ľahko odhalí mužskú lesť. Niektorí muži, môžu teraz oponovať, že sa im darilo dlhé roky niečo zahmlievať, ale dôvodom je len to, že žena sa z nejakých príčin odmietala k tomu vyjadrovať, napriek tomu že vedela...
 
Na záver jedna rada pre mužov. Ak chcete klamať skúste to cez email alebo mobil, ale týmto spôsobom len oddialite čas, kým sa k tomu opäť vrátite.

(-de-)

 

 

 
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/biela-poste%C4%BE-dve-medov%C3%A9-t%C3%BD%C5%BEdne-1822497/