Detské postele so zábranou pre bezpečný spánok

Vaše bábätko už trochu vyrástlo a kolíska alebo jeho prvá postieľka už je mu malá? Potom je načase zadovážiť mu väčšiu posteľ. Pri nákupe novej „veľkej“ postele máte nespočetné množstvo možností. Isto budete premýšľať o dizajne, farbe a tiež o tom, či sa Vám vojde do izby. Okrem toho by ste sa mali zamyslieť nad bezpečnosťou postele. Práve z tohto dôvodu sú tu detské postele so zábranou.

U malých detí je pomerne veľké riziko, že spadnú z postele počas spánku. Často je to preto, že nie sú zvyknuté na klasickú posteľ. Prechod im tak môžete uľahčiť zadovážením detskej postele so zábranou. Zábrany dnes už nie sú len súčasťou nevzhľadných poschodových postelí. V súčasnosti môžete pokojne zadovážiť detskú zvýšenú posteľ so zábranou, ktorá vyzerá veľmi vkusne a moderne. Zábrany môžete po čase odmontovať a posteľ tak môže Vaša ratolesť používať až do dospelosti.

Detské postele so zábranou pre bezpečný spánok

Detská posteľ s úložným priestorom a zábranou

Častým problémom detských izieb je ich malý priestor. Detské postele musia preto ponúkať viac funkcií,  je potrebné, aby mali úložný priestor alebo aby na ne bolo možné uložiť viac detí. Z týchto dôvodov sú často pomerne vysoké. A výška je práve to, čo kladie najväčšie požiadavky na ich bezpečnosť. Okrem kvalitného materiálu a spracovania treba myslieť aj na bezpečnostné prvky ako také, nevyhnutnosťou sú oblé rohy alebo chrániče na rohy a tiež zábrany. Je nad slnko jasné, že čím vyššia bude nová posteľ, tým potrebnejšie budú zábrany.

Pri zvýšených posteliach pre jedno dieťa nemusia byť zábrany ešte tak vysoké. No pri detských posteliach pre viac detí, alebo pri tých multifunkčných, kedy sa kombinuje detská posteľ s úložným priestorom alebo písacím stolom, sú zábrany naozaj potrebné. Deti často spia vo výške 1 až 1,5 metra nad zemou, pád z takej výšky by nechcel vyskúšať ani dospelý. Pri multifunkčných posteliach sa tak oplatí zábrany ponechať po celý čas používania postele.

Detskú zábranu k posteli zadovážite aj samostatne

Zatiaľ čo pri zvýšených detských posteliach je zábrana neoddeliteľnou súčasťou, pri klasických posteliach nebýva v základnej výbave. Zadovážiť si ju môžete osobitne a na posteľ ju primontovať. Detské zábrany na posteľ sú rôzne vysoké, najčastejšie majú výšku ako ¾ postele. Aj keď je nová posteľ široká a podľa Vás je aj dosť nízka, bude lepšie vybaviť ju zábranou aspoň na začiatok. Najvyššie zábrany sa odporúčajú pri posteliach pre deti do 5 rokov, neskôr ich môžete znižovať alebo úplne odstrániť.

Podobne ako ostatné prvky, sú aj zábrany zapracované do výsledného dizajnu, preto Vás na prvý pohľad ani nebudú rušiť, naopak ich môžete využiť na dekoráciu izby. Navyše ich deti isto ocenia, pretože im nebude z postele padať ani perina, ani obľúbené hračky.